Komentarze 8
 • (wujek) Olek
  27.12.2017 12:40
  Sztuczna inteligencja jest tak inteligencją jak sztuczny kwiat kwiatem. Ale przydatnym instrumentem dla kontroli społecznej przez świeckie państwa dowolnego prawa.
 • Bezimienny
  27.12.2017 13:59
  Pisze się tu o Chinach, ale nie sądzę, by podobne systemu nie były testowane i w innych krajach. Choćby w USA. Mydleniem oczu mozna nazwać to, że system jest wykorzystywany "tylko" przeciw niektórym. Na przykład terrorystom. Dziś, owszem. Ale jeśli zajdzie potrzeba, można go w każdej chwili użyć przeciw każdemu. Tworzenie takich rzeczy jest tak samo moralne, jak budowanie bomby atomowej...
 • TomaszL
  27.12.2017 14:13
  AI jako takie nie jest same w sobie ani dobre, ani złe. Ot jedna z nowoczesnych technologii. Jak się ją wykorzysta to kwestia sumień tych co AI budują i wdrażają.

  Dla przykładu rozpoznawanie podobne do tego opisywanego tutaj obrazu pomaga w medycznej diagnostyce obrazowej, ale też wykorzystywane jest już wdrażane choćby w systemach bezpieczeństwa samochodów.

  A z ciekawostek - dziś nie ma już problemu z rozpoznawaniem drukowanego tekstu czy też kodów kreskowych, a także choćby z rozpoznawaniem miejsc po zrobieniu zdjęcia. I to wszystko można już mieć darmowo za pomocą standardowego smartfona.
  Co więcej "inteligencja" telefonu sama rozpoznaje np numer telefonu w teście - bardzo wygodna funkcja....
 • Marek144
  05.01.2018 19:39
  "Chodzi do podejrzanych miejsc, takich jak sklepy z nożami" - dodał. Albo kościoły. Chiny.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.