Komentarze 1
 • Rafaello
  05.02.2019 13:57
  Problemów jest sporo. Brak pola magnetycznego, cienka atmosfera Marsa, gleba trująca dla człowieka, marsjańskie burze pyłowe, znacznie mniejsza siła przyciągania niż na Ziemi. Do tego dochodzi problem z zaopatrzeniem w żywność i w energię.
  Kolonizację rozpatruje się w dwóch perspektywach. Jedna to ta na najbliższe lata - wysłanie pierwszej załogi na Marsa. W dłuższej perspektywie mówi się o tzw. terraformowaniu Marsa, czyli uczynieniu na nim warunków bardziej podobnych do panujących tu na Ziemi. Nikt nie wie jak długo taki proces może potrwać, ale wydaje się to być perspektywa minimum kilkuset lat.
  Sama perspektywa kolonizacji jest ekscytująca, ale pierwsza załoga będzie miała raczej ciężko.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.