Komentarze 5
 • piotrm
  23.09.2011 18:48
  Gdyby okazało się, że Kirkby ma rację, to nasz rząd powinien wystąpić jako inicjator pokazywania wielkiej figi Komisji Europejskiej zamiast bawić się w płacenie prawdziwymi pieniędzmi, za fikcyjny wpływ krajów na globalne ocieplenie.

  A naukowcowi należy przyznać nagrodę wysokości przynajmniej dziesięciu Nobli, bo wpływ takiego eksperymentu na ekonomię byłby niebywały - zobaczmy ile jest agend, urzędów, konsultantów itp. zajmujących się całym tym zamieszaniem wokół CO2 (łącznie z badaniami nad wychwytem i składowaniem)...

  Pozostaje trzymać kciuki.
 • ekoplaneta
  22.10.2011 10:13
  Ciekawe badania odnośnie wpływu cząstek promieniowania słonecznego na powstawanie chmur w ziemskiej atmosferze. Tylko czy te dane obalają tezę globalnego ocieplenia? Jesli tak, to dlaczego akurat w ciągu ostatnich dekad średnia temperatura roczna mierzona na Hawajach (i nie tylko)winduje w górę? Gdyby to Słońce było odpowiedzialne za to, to wzrost ten powinien odzwierciedlać aktywność 11 letnią naszej gwiazdy.

  Można w laboratorium sprawdzić, czy zbiornik z większą zawartością CO2 ma wpływ na ocieplanie się zbiornika poddanego emisji promieniowania świetlnego podobnego do tego docierającego do nas od Słońca.

  Zgadzam się, że nowe dane każą nam zmodyfikować nasze modele klimatyczne. Ale czy całkiem podważają wzrost globalnych temperatur w wyniku aktywności człowieka?
 • Paker
  22.10.2011 11:12
  To już dawno było odkryte ....
 • Paker
  22.10.2011 11:16
  Promieniowanie kosmiczne-czytaj mikrofalowe.
  Pewien naukowiec odkrył to podczas zabawy mikrofalówką;) ale został okrzyknięty szarlatanem bo niby wiadomo że efekt cieplarniany to efekt działalności człowieka;)
  Był o tym nakręcony dokument.
  Więcej chmur=chłodniej, mniej chmur=goręcej.
  Czyli im więcej promieniowania kosmicznego tym lepiej dla ziemskich organizmów.
 • Bugi
  21.11.2011 17:40
  EKOPLANETA umiesz czytać ze zrozumieniem? I czy zapomniałeś już o fałszowaniu wyników pomiarów przez ekologów, gdy te nie potwierdzały ich tezy o globalnym ociepleniu spowodowanym przez człowieka?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.