Zamknięte stoki narciarskie, zakaz przemieszczania się w Sylwestra, ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych i obiektów hotelowych - to zapowiedziane przez rząd dodatkowe ograniczenia, które zaczną obowiązywać od 28 grudnia.
W Szwecji spada zaufanie do głównego epidemiologa kraju Andersa Tegnella oraz Urzędu Zdrowia Publicznego. Król Karol XVI Gustaw stwierdził: "zawiedliśmy, mamy wielu zmarłych", odnosząc się do szwedzkiej strategii walki z koronawirusem.
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 11 953 osób, zmarło 431 chorych – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 1 171 854 przypadków COVID-19. Zmarło 24 345 chorych.
Potwierdzone przypadki koronawirusa w Niemczech wzrosły ub. doby o 26 923 do łącznej liczby 1 406 161. Zmarło kolejne 698 osób co zwiększyło ogólną liczbę ofiar śmiertelnych do 24 125 - poinformował w czwartek Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI).
Do chińskiego miasta Wuhan uda się w przyszłym miesiącu grupa 10 międzynarodowych ekspertów w celu zbadania źródeł koronawirusa - poinformowała w środę Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO). Pekin, po długich negocjacjach i wahaniach, wyraził zgodę na przybycie misji.
Od 2 do 29 listopada zmarło prawie 60 tys. osób, dwa razy tyle co w podobnym okresie przed rokiem - wynika z opracowania GUS na podstawie danych z Urzędów Stanu Cywilnego. Na początku grudnia liczba zgonów zaczęła spadać, choć te dane mogą jeszcze nie być kompletne.
W Czechach od piątku zaczną działać ośrodki narciarskie i tego dnia rozpoczną się kontrole zagranicznych narciarzy, którzy muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR na koronawirusa - zapowiedział w środę po obradach Centralnego Sztabu Kryzysowego szef MSW Jan Hamaczek.
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 454 osób, zmarło 605 chorych – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 1 159 901 przypadków COVID-19. Zmarło 23 914 chorych.
Potrzebujemy rozbudowanej, solidnej i skierowanej do wielu grup kampanii informacyjnej o szczepieniach przeciwko COVID-19 - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Dodał, że nawet wśród lekarzy jest spora grupa nieprzekonanych.
Należy zwrócić uwagę, żeby w okresie świątecznym nie zaprzepaścić wszystkich dobrych skutków dystansu społecznego - powiedział PAP lekarz chorób zakaźnych prof. Miłosz Parczewski. Podkreślił, że szczególnie uważać muszą osoby starsze, najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby.