Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Kamery termowizyjne wysokiej rozdzielczości zostaną zainstalowane na jednym z lotnisk w Wielkiej Brytanii, jako nowy rodzaj tajnych wykrywaczy kłamstw - donosi dziennik "Daily Mail".
Z aptek w Wielkiej Brytanii wycofano tabletki przeciwbólowe Nurofen Plus - podały brytyjskie media. Producent leku, firma Reckitt Benckiser, poinformowała o wstrzymaniu produkcji i wszczęciu przez policję dochodzenia, gdyż zachodzi podejrzenie sabotażu.
Rosnące wykorzystanie antybiotyków na brytyjskich fermach, zwłaszcza cefalosporyn, stymuluje rozwój groźnych i szczególnie odpornych superbakterii. W ocenie niektórych ekspertów antybiotyki powinny być zastrzeżone do użytku dla ludzi.
Przodkowie księcia Williama pochodzili z Mazur - uważają muzealnicy z Węgorzewa. W tamtejszym Muzeum Kultury Ludowej można obejrzeć eksponaty związane z pruskim rodem Lehndorffów, spokrewnionym z brytyjską rodziną królewską.
Niemieckie Stowarzyszenie Medyczne doszło do wniosku, że placebo - neutralne pigułki - działa czasem lepiej niż farmaceutyki, na przykład w przypadku łagodnej depresji i chronicznego bólu. Zaleca, by częściej przepisywać je pacjentom - informuje AP.
Wizytę u lekarza w Wielkiej Brytanii zastąpi konsultacja przez e-mail. Lekarz odpowie na elektroniczny list w przerwie między przyjmowaniem pacjentów lub pod koniec dnia pracy. Ma to przynieść oszczędności, zaś lekarzom dać więcej czasu na poważne przypadki.
Alkohol jest bardziej szkodliwy niż niektóre nielegalne narkotyki, takie jak heroina czy kokaina, jeśli wziąć pod uwagę także jego wpływ na społeczeństwo - twierdzą autorzy badania opublikowanego w poniedziałek w brytyjskim piśmie medycznym "Lancet".
49-letnia Angielka Kay Russell po silnym ataku migreny zaczęła mówić z francuskim akcentem. Ten niezwykły przypadek opisała lokalna gazeta "Gloucester Echo".
Bóg nie był potrzebny do stworzenia świata a Wielki Wybuch był nieuniknioną konsekwencją praw fizyki - pisze w swojej najnowszej książce znany brytyjski fizyk Stephen Hawking.
Włochate mamuty wymarły około 4 tysięcy lat temu nie dlatego, że ludzie wybili je całkowicie, lecz dlatego, że trawiaste połacie ziemi skurczyły się na rzecz lasów - twierdzą naukowcy uniwersytetu w Durham w północnej Anglii.