Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Komisja Europejska wezwała w czwartek Czechy, by odebrały 20 tys. ton niebezpiecznych odpadów, które zostały przywiezione do naszego kraju, mimo że Polska nie zgodziła się na ich przyjęcie. Spór w tej sprawie ciągnie się już 5 lat.
W Indiach zaczął działać w poniedziałek pierwszy rządowy system monitorowania jakości powietrza - ogłosił premier Narendra Modi. W kraju tym co roku ok. 620 tys. ludzi umiera przedwcześnie na choroby wywołane zanieczyszczeniem powietrza.
Postęp technologiczny sprawia, że już niedługo wizje z filmów sf w rodzaju "Terminatora" staną się rzeczywistością i role żołnierzy w wojsku przejma roboty. Chyba, że zablokują to środowiska antywojenne, które zwracają uwagę na problemy etyczne i prawne.
Przedstawiciele sześciu regionalnych samorządów podpisali niedawno w Sile k. Olsztyna list intencyjny ws. wspólnego realizowania "Programu ochrony jezior Polski Północnej". Chcą stworzyć spójny system działań służących poprawie czystości wód tych akwenów.
W kręgach biznesowych walka ze zmianami klimatycznymi ma coraz szersze poparcie - ocenia komisarz UE ds. działań w dziedzinie klimatu Connie Hedegaard. Zastrzegła jednocześnie, że biznes oczekuje, iż porozumienie ws. klimatu będzie miało zasięg globalny.
Co najmniej 32 rysie żyją w kompleksach leśnych na terenie Polski północno-wschodniej, w tym 9 na Mazurach; takie wyniki przyniosło tegoroczne liczenie tych zwierząt - poinformował Paweł Średziński z organizacji ekologicznej WWF Polska.
GDDKiA może kontynuować budowę drogi S11 w okolicy Poznania. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał niedawno decyzję, która pozwala na zniszczenie części siedliska rzadkiego ślimaka, żyjącego w obszarze kolidującym z budową trasy.
Kilkaset osób wzięło udział w ubiegłą sobotę w proteście przeciwko działaniu ekologów w Puszczy Białowieskiej. Ich zdaniem doprowadzają one do degradacji rezerwatu - informuje "Gazeta Polska codziennie".
Pierwszą ekologiczną niedzielę zorganizowano w Wenecji, na wzór inicjatyw "dzień bez samochodu".
Siedem bloków jądrowych w 2020 r. powinno dać Finlandii samowystarczalność w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną, docelowo udział atomu w produkcji energii elektrycznej ma sięgnąć 60 proc. - ocenia fińskie ministerstwo pracy i gospodarki.