Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Chociaż samice meszek tworzą uciążliwe, swędzące ranki - to nie są one wektorami chorób zakaźnych, jak komary czy kleszcze - powiedział PAP entomolog, dr hab. Stanisław Czachorowski.
W czasie upałów unikajmy gwałtownej zmiany temperatur. Wchodzenie ze słonecznej plaży wprost do klimatyzowanego pomieszczenia może skończyć się obniżeniem odporności, a w konsekwencji anginą - ostrzega prof. Przemysław Kardas z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Już nawet kilkudniowy pobyt człowieka w kosmosie może wpływać negatywnie na zdrowie. Amerykańscy astronauci, którzy wylądowali na Księżycu skarżyli się na bóle głowy, nudności, wymioty, a nawet - zapalenie prostaty - opowiada w rozmowie z PAP dr n. med. Aleksander Waśniowski.
Noszenie okularów przeciwsłonecznych latem może uchronić przed wieloma chorobami, np. zapaleniem spojówek i rogówki, a także zaćmą i czerniakiem złośliwym - powiedział PAP dr Marcin Jezierski z Kliniki Okulistycznej WIML w Warszawie.
Śpiewanie poprawia koncentrację, nastrój i jest sposobem na pokonywanie barier; może pomóc osobom na każdym etapie życia - mówi foniatra, dr hab. Ewelina Sielska-Badurek. I podpowiada, jak wyeliminować niektóre problemy związane ze śpiewem.
Stężenie antybiotyków w niektórych rzekach na świecie przekracza nawet 300 razy poziomy uważane za bezpieczne - ujawniło pierwsze badanie przeprowadzone na globalną skalę.
Hałasu nie da się zwalczyć, ale można nim zarządzać, aby był dla ludzi mniej dokuczliwy. O tym, że nasze otoczenie jest coraz głośniejsze, i jak sobie z tym radzić, mówi PAP akustyk prof. Janusz Kompała.
- Błędne jest przekonanie, że dzieci cierpiące z powodu alergii wziewnej powinny być w jak największym stopniu chronione przed alergenami i trzymane pod kloszem - przekonuje dr Łukasz Durajski z Centrum Zdrowia Dziecka.
Zalecenia dot. farmakologicznego obniżania stężenia testosteronu u kobiet czy zgody na startowanie tylko w określonych dyscyplinach to nonsens prowadzący sport na manowce - ocenił w rozmowie z PAP prof. Marek Mędraś, endokrynolog i androlog.
Fragmenty tworzyw sztucznych i metali czy okruchy szkła - to przykładowe niebezpieczne zanieczyszczenia znalezione przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w próbkach popularnych paliw do grilla. Eksperci apelują, by wybierać paliwa z certyfikatem jakości.