Częste korzystanie z urządzeń takich, jak smartfony i tablety, w celu uspokojenia zdenerwowanych dzieci w wieku 3-5 lat, wiąże się z ich rozregulowaniem emocjonalnym. Efekt ten jest szczególnie silny u chłopców.
U współczesnych zwierząt kręgosłup rozwija się w taki sam sposób, jak 300 milionów lat temu - dowiedli niemieccy naukowcy z Uniwersytetu Humboldta i Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach "Scientific Reports".
Wynalazek może być przydatny w różnych badaniach naukowych.
Algi to potencjalna "superżywność", która może pomóc w zapewnieniu dostatku jedzenia i w ochronie środowiska. W przeliczeniu na akr powierzchni uprawnej mogą wyprodukować 10-20 razy więcej białka, niż soja - twierdzą naukowcy z USA.
Brązowe algi mogą usuwać z atmosfery do 550 milionów ton dwutlenku węgla rocznie.
Do Ziemi zbliża się kometa C/2022 E3 (ZTF), które na przełomie stycznia i lutego ma potencjalne szanse być widoczna gołym okiem. Obecnie dostrzegalna jest przez teleskopy i lornetki.
Wcześniejsze przechodzenie na emeryturę, jak również izolacja społeczna mogą przyspieszać zaburzenia poznawcze i rozwój demencji w starszym wieku - wynika z dwóch amerykańskich badań.
W rosyjski statek (podobno) uderzył meteoroid. Tak skutecznie, że zagroziło to astronautom na orbicie. Trzeba zmienić harmonogram, trzeba wysyłać misję ratunkową, trzeba… się zastanowić, jak poukładać kosmos bez Rosjan.
Rozmawiają ze sobą, okazują emocje, potrafią liczyć i grzebać zmarłych. Jeśli wydaje nam się, że tylko my, ludzie, posiadamy te zdolności… to warto bliżej poznać świat zwierząt.
Robią to, by określić granice terytorium i utrzymywać więzi społeczne.