Dziewięć europejskich państw planuje budowę sieci przesyłu energii elektrycznej pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych - poinformował niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
Najwyższy budynek na świecie, wieża Burj Dubai, został otwarty w 4. rocznicę objęcia władzy w Dubaju przez szejka Muhammada ibn Raszida al-Maktuma.
Minister kultury Egiptu poinformował o odkryciu przez archeologów w Sakkarze grobowca sprzed 2500 lat - donosi serwis internetowy Independent Online.
Orbitalny teleskop Kepler odkrył pięć nowych planet poza granicami Systemu Słonecznego. Jest to pierwsze tego rodzaju duże osiągnięcie od czasu wprowadzenia teleskopu na orbitę w marcu 2009 roku - informuje "New Scientist".
Neandertalczycy, wymarli kuzyni człowieka, malowali swoje ciała już 50 tys. lat temu - donoszą archeolodzy na łamach tygodnika naukowego "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Śnieżną pogodę wykorzystują pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego do dorocznego liczenia żubrów.
Tak naprawdę nie wiemy, co widzieli pasterze i mędrcy zmierzający do betlejemskiej groty – odpowiedział zapytany przez L’Osservatore Romano watykański astronom, br. Guy Consolmagno SJ.
Przodek dzisiejszych wielorybów, żyjący 25 mln lat temu, żywił się zasysając pożywienie z dna oceanu - uważają naukowcy, którzy o swojej teorii piszą na łamach "Zoological Journal of the Linnean Society".
Zaobserwowano, jak szympansy wykorzystują zestawy kamiennych i drewnianych narzędzi, np. tasaki i kowadła, do rozdrabniania na małe kęsy dużych, twardych owoców - informuje pismo "Primates" i serwis BBC.
Duża aktywność hormonu głodu - greliny może powodować, że mimo pełnego brzucha niektórym ludziom jedzenie ciągle sprawia przyjemność - wykazali naukowcy z USA. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo "Biological Psychiatry".