Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Szukana fraza:
uporządkuj wyniki:
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 31.08.2011
więcej »
Czyli kolejny, czwarty odcinek filmowego cyklu o zmianach klimatu.
Amantadyna to cudowny lek, który leczy COVID w 48 godzin czy preparat, który nie działa?
Dla wielu media społecznościowe są jak powietrze. Myśl, że mogłoby ich nie być, wydaje się niedorzeczna.
Naukowcy w wielu ośrodkach na świecie pracują nad udoskonaleniem naszej skóry. Po co? Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jest nam potrzebna. I jak bardzo jest skomplikowana.
W latach 1994 - 2017 Ziemia straciła jego ilość odpowiadającą powierzchni Wielkiej Brytanii i grubości 100 metrów - wynika z badania zespołu z University of Leeds.
We Francji trwa debata nad nową ustawą bioetyczną, która budzi bardzo wiele kontrowersji. Pozwala na aborcję praktycznie aż do porodu oraz wprowadza zapłodnienie in vitro dla par lesbijskich i samotnych kobiet.
W arabskiej wiosce Tajbe w Dolinie Jezreel w północnym Izraelu odkryto grecką inskrypcję "Chrystus narodzony z Maryi" sprzed 1500 lat.
To wystarczy, aby wysłać w to miejsce zrobotyzowaną łódź "podwodną".
Niektóre leki są wykrywane nawet w wodzie pitnej.
Czym "polski" smog różni się od tego, który w 1952 r. zabił tysiące londyńczyków?
Specjaliści z Uniwersytetu w Edynburgu twierdzą, że wiedzą, co wywołuje chorobę neuronu ruchowego i jak można cofnąć jej rozwój. Deklarują, że to może być przełom w badaniach nad nieuleczalną dotąd chorobą.
Gdy mało słońca, a wszystko powoli się suszy...
Koniec z plastikowymi talerzami, sztućcami i kubkami. Wraz z początkiem roku w życie weszła tzw. Dyrektywa Plastikowa, czyli unijny zakaz wprowadzania na rynek jednorazówek z tworzyw sztucznych. Restauracje mają czas do 3 lipca, aby opróżnić z nich swoje magazyny.
Naukowcy przywrócili władzę w odnóżach myszy z całkowicie przeciętym rdzeniem kręgowym - dzięki terapii genowej sprawili, że uszkodzone neurony zaczęły się same regenerować. Dalsze eksperymenty pokażą perspektywy wykorzystania takiego podejścia u człowieka.
Pod piaskami pustyni Takla Makan jest zbiornik wody o objętości około dziesięciokrotnie większej niż objętość wszystkich Wielkich Jezior Ameryki Północnej razem wziętych.
O historii Tatr w perspektywie geologicznej opowiada prof. Jan Środoń.
Podziemne składowisko gazu, którego wystarczyłoby dla całego państwa na 3 lata.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.