Superkomputer "Zeus" z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie znalazł się na 88. miejscu prestiżowej listy Top 500 - najpotężniejszych komputerów na świecie.
Drony to bezzałogowe samoloty, które potrafią obserwować, śledzić i zabijać wrogów. Właśnie okazało się, że amerykańskie drony opanował komputerowy wirus. Od kilku tygodni wojskowi nie potrafią sobie z nim poradzić.
Czy wynalazek z pogranicza akustyki i informatyki może pomóc w ratowaniu muzycznego dziedzictwa?
Naukowcy z laboratoriów GE Global Research Center opracowali technologię, dzięki której na nośniku zbliżonym do DVD można zapisać 500GB danych. To wystarczy do przechowywania wszystkich danych, które człowiek może zgromadzić w ciągu całego życia, i to w dwóch kopiach.
Niedługo dźwięki utrwalone np. na starych kasetach magnetofonowych każdy internauta będzie mógł sam poprawić, pozbawiając szumów i trzasków, a potem zapisać na komputerze. Odpowiedni, bezpłatny serwis przygotowują naukowcy z Politechniki Gdańskiej.
Izraelscy naukowcy skonstruowali specjalny program komputerowy, który potrafi rozpoznać autorstwo tekstów biblijnych za pomocą analizy tekstów pod względem ich stylistyki i słownictwa.
Liczba internautów, korzystających z przeglądarki Google'a i różnych portali, należących do tej firmy, np. portalu YouTube, w maju po raz pierwszy przekroczyła w ciągu miesiąca 1 miliard, co oznacza wzrost o 8,4 proc. w porównaniu z majem 2010.
Superkomputer "Zeus" z Akademickiego Centrum Komputerowego CYFRONET Akademii Górniczo-Hutniczej znalazł się na 80. miejscu prestiżowej listy Top 500 - najpotężniejszych komputerów na świecie. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął japoński superkomputer K.
Dwie znane z niedawnych cyberataków grupy hakerów LulzSec i Anonymous połączą siły, by atakować rządy, banki i ważne instytucje. Ich akcja ma kod: Operacja Anty-Bezpieczeństwo - pisze poniedziałkowy "Los Angeles Times" na swych stronach internetowych.
Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN) zgodziła się na nadawanie niemal wszystkich, dowolnych rozszerzeń adresów internetowych. Czyli oprócz znanych wszystkim: ".com", ".org" czy ".info" będzie można ubiegać się o rozszerzenia korporacyjne (np. ".coke", ".nike").To największych zmian w internecie w ostatnich latach.