Duży asteroid przeleci w pobliżu Ziemi

Asteroid o średnicy ok. 500 metrów przeleciw piątek w pobliżu Ziemi, jednak nie będzie żadnego niebezpieczeństwa uderzenia w naszą planetę - poinformowali naukowcy.

Jak poinformował Patrick Paloucci ze specjalistycznego portalu internetowego Slooh.com, asteroid oznaczony jako 2012 LZ1, nie będzie widoczny gołym okiem, ale jego przelot będzie można śledzić na tym portalu.

Obraz będzie przekazywany w czasie realnym bezpośrednio z teleskopu na Wyspach Kanaryjskich. Transmisja ma rozpocząć się o godz. 0.00 czasu GMT (2.00 w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego).

Asteroid został odkryty dopiero przed kilkoma dniami przez australijskiego astronoma Roba McNaughta i jego kolegów z wydziału astrofizyki i astronomii uniwersytetu w Sydney.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.