Żaby ważniejsze niż ludzie

26,5 mln zł mają kosztować przejścia dla zwierząt na odcinku drogi S8 Wieruszów-Walichnowy. Nie ma natomiast 1,5 mln zł na dodatkowy przejazd pod tą drogą dla rolników - informuje "Gazeta Polska codziennie".

Władze gminy Sokolniki (woj. łódzkie) razem z mieszkańcami okolicznych miejscowości walczą bezskutecznie od ponad trzech lat o budowę przejazdu przez drogę ekspresową, która przetnie ich pola. Jego brak spowoduje, że do przejazdu na pastwiska będą mieli prawie 5 km. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, która nadzoruje realizacje "ósemki" w okolicach Wieruszowa, jest jednak w tej sprawie nieubłagana.

Mieszkańców denerwuje fakt, że dla GDDKiA zwierzęta są ważniejsze niż ludzie. Na 13 km odcinku drogi zaplanowano kilkanaście przejść dla żab i małych zwierząt oraz dwa dla zwierząt dużych. Koszt przepustów dla żab wynosi 7,5 mln zł, dwóch wiaduktów dla dzików, zajęcy, lisów i innych leśnych czworonogów to ok. 19 mln zł.

«« | « | 1 | » | »»
 • mkg
  14.08.2012 09:37
  Czy te przepusty dla żab będą pozłacane?? Może jakiś mądry i rozsądny wyjaśni skąd taka cena?? Ja tu widzę robote dla CBA, CBŚ, NIK i co tam jeszcze mamy!!
 • Dymitr
  14.08.2012 09:55
  Dla mnie "ochraniacze środowiska" to w dużej części EKOTERRORYŚCI
 • AG
  14.08.2012 10:56
  Żabka to ulubione stworzonko naszych ekoterrorystów.

  Przez żaby nie są otwierane także powstałe już odcinki dróg – obwodnica autostradowa A2 Mińska Mazowieckiego oraz przebudowywane drogi już istniejące – obwodnica Kielc.

  Co się tyczy obwodnicy Mińska Maz. zamieszanie jest wokół żabki o nazwie KUMAK NIZINNY. Wykonano przepusty według zaleceń „ekologów” czyli 1,5m x 1,0m. A jak już inwestycja jest gotowa to domagają się przepustów co najmniej 2,0x2,0m. Paranoja.
  Jak nic chodzi o haracz z państwowej kasy na swoją „pseudo-działalność”.

  Scenariusz jest zawsze taki sam:
  1.Powstanie stowarzyszenie.
  2.Znalezienie czegoś, czego się można czepnąć.
  3.Donos do Brukseli.
  4.Rozgłos zapewnia Wyborcza i TVN.
  5.Może jeszcze blokada drogi lub co najmniej przypięcie się do drzewa.
  6.Groźba cofnięcia dotacji z Unii na drogę.
  7.Sfinansowanie „pomysłów” z pieniędzy polskiego podatnika. Bo unia ma to w nosie.
  8.Przyznanie funduszy na dalszą działalność.

  No i jest pomysł na wyciąganie państwowej kasy? Ile razy to już przerabialiśmy? Oczywiście nikt tego nie nazwie szantażem. Tak to się kręci do następnej inwestycji. A wiadomo w Polsce dużo się buduje i dużo budować się będzie. Tam gdzie pojawiają się inwestycje i pieniądze, tam zawsze w okolicy są jakieś „organizacje”, pozostaje tylko znaleźć właściwego robala albo odpowiednią roślinkę.

  Dlaczego o „ekologach” nie słychać było na etapie projektowania tej drogi. Uaktywnili się dopiero przy odbiorach technicznych drogi?

  Ktoś jeszcze dorzuci historyjkę św. Franciszka o braciach naszych mniejszych aby zagrać na uczuciach chrześcijan i że, niby to ma poparcie kościoła.

  I śmiesznie. I straszno.
 • AG
  14.08.2012 10:58
  A Owsiak i WOŚP nie mogą zbierać kasy na te żabki? Byłby rozgłos w całej Europie i można by było wykazać jaki to u nas ciemnogród.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.