Rozmówki dorosło-młodzieńcze

Młodzi ludzie oglądają telewizję, choć nie potrzebują do tego telewizora; nigdy nie widzieli też papierowego biletu lotniczego - takie wskazówki znalazły się w miniprzewodniku, wydanym przez dwóch amerykańskich profesorów z myślą o swoich kolegach po fachu.

Przewodnik, którego tegoroczne wydanie ukazało się w środę, ma pomóc nauczycielom "inteligentnie zrozumieć młodych ludzi, nawet jeśli nie jest się do tego przygotowanym". Ta nietypowa pomoc naukowa wychodzi co roku już od 14 lat.

Wydanie z 2012 roku składa się z 75 haseł i jest w całości dostępne w internecie. Publikacja przypomina m.in., że dla pokolenia, które przyszło na świat w 1994 roku, lider zespołu Nirvana Kurt Cobain "od zawsze nie żył". Z kolei Roberta de Niro znają raczej jako byłego agenta CIA z komedii "Poznaj mojego tatę" (ang. "Meet the Parents"), a nie młodego Vito Corleone.

Młodzi nie potrafią też sobie wyobrazić, że kiedyś na lotniskach ludzie nosili swoje bagaże, a nie ciągnęli za sobą walizki na kółkach. Poza tym nigdy nie widzieli oni papierowego biletu lotniczego, a telewizję chętnie oglądają wszędzie, poza odbiornikiem telewizyjnym - zwracają uwagę autorzy miniprzewodnika.

Swoim kolegom po fachu przypominają też, że dla 18-latków kobiety od zawsze pilotowały wojskowe myśliwce i promy kosmiczne, a wystające spod ubrania ramiączka stanika są "modową oczywistością", a nie wpadką wymagającą dyskretnej pomocy przyjaciółki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama