Wyjaśniona jedna z tajemnic Całunu Turyńskiego?

Plamy krwi na Całunie zachowują czerwoną barwę. Naukowcy z Krajowej Agencji Nowych Technologii we Frascati we Włoszech podjęli próbę wyjaśnienia tego fenomenu.

Od dawna wiadomo, że w plamach krwi na Całunie stwierdza się podwyższone stężenie bilirubiny: to zjawisko typowe dla krwi osób pobitych czy wręcz torturowanych. Włoscy badacze zdecydowali się naświetlić plamy takiej krwi umieszczone na lnianej tkaninie za pomocą ultrafioletu. Następnie obserwowali, jak zmienia się ich kolor w ciągu kilku kolejnych lat. Po czterech latach stwierdzili, że naświetlone plamy zachowały czerwone zabarwienie.

- Nie jest to oczywiście dowód absolutny, bo takie w nauce nie istnieją - mówił Radiu Watykańskiemu Di Lazarro. Jest to jednak jego zdaniem jedno z możliwych wyjaśnień obserwowanego fenomenu.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.