Tulipany Pierwszej Damy

Za kilka dni w stolicy zakwitną tulipany. Część z nich jest wyjątkowa, bo nosi imię Marii Kaczyńskiej. Dołączą do ekskluzywnej linii poświęconej wyjątkowym Polakom, informuje "Życie Warszawy".

Tulipan Pierwszej Damy ma bladożółte płatki, jaśniejsze na końcach. Jest nie tylko bardzo ładny, ale i praktyczny: odporny na choroby, a po ścięciu długo stoi w wazonie.

Odmiana tulipana Maria Kaczyńska powstała w Holandii. Jej twórcą jest Jan Ligthart, jeden z najsłynniejszych holenderskich hodowców tulipanów. Na swoim polu w Breezard uprawia około tysiąca odmian, które krzyżuje, tworząc nowe. Stworzenie odmiany Maria Kaczyńska zajęło mu 18 lat. Ligthart jest także autorem odmian tulipana m.in. Laura Bush, Bernadette Chirac i Hillary Clinton.

W Warszawie tulipany pierwszej damy zakwitną na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Zasadzono tu dwa tysiące cebulek.

W gospodarstwie w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolska) trwają już prace nad stworzeniem nowej odmiany tulipana Lech Kaczyński, informuje "Życie Warszawy".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.