Biały niedźwiadek maskotką Suwałk

Biały niedźwiadek będzie maskotką promującą Suwałki (Podlaskie) - zdecydowali w środę radni Suwałk. Miasto od lat kojarzone jest z tzw. polskim biegunem zimna.

Radni podczas sesji przyjęli całą "Strategię Promocji Miasta Suwałki na lata 2010 - 2015". Dokument zakłada m.in., że maskotką miasta będzie biały polarny niedźwiadek.

Niedźwiadek wygrał rywalizację o miano maskotki z bobrem. Specjaliści, którzy przygotowali strategię promocji uznali, że niedźwiadek jest bardziej przyjaznym zwierzęciem niż bóbr. Ten drugi - według nich - może kojarzyć się często z wyrządzaniem szkód człowiekowi. Radni Suwałk poparli to stanowisko.

Biały niedźwiedź jest stałym elementem żartów, jakie z mieszkańców Suwałk robią sobie od lat przyjezdni. Suwałki - według nich - leżą tam, gdzie są białe niedźwiedzie, czyli na "polskim biegunie zimna".

Chociaż ostatnio na Suwalszczyźnie nie jest już tak zimno jak kilkanaście lat temu, to władze Suwałk są zdania, że pomimo to miasto powinno być kojarzone właśnie z pogodą. Jednym z haseł, które zostanie wykorzystane w kampanii promocyjnej będzie hasło "pogodne Suwałki".

"Tworząc strategię promocji zależało nam na wykreowaniu atrakcyjnego wizerunku Suwałk. Naszym głównym hasłem będą pogodne Suwałki" - powiedział prezydent Suwałk Józef Gajewski.

Z badań wykonanych przez Pentor na zlecenie firmy, która przygotowała strategię promocji Suwałk wynika, że obecnie wizerunek miasta pozostawia wiele do życzenia i jest mało wyrazisty. Przedstawiciele firmy uważają, że musi on zostać ujednolicony.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.