Bieszczady sprzyjają turystyce

W całym paśmie Bieszczad i Beskidu Niskiego panują bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej - poinformował w piątek ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Witold Goleniowski.

"Zapowiada się kolejny pogodny i słoneczny dzień. Rano na połoninach było 11 stopni Celsjusza. Wieje tam słaby wiatr, a widoczność przekracza 30 kilometrów. Z kolei w bieszczadzkich dolinach termometry wskazywały 14 stopni w Ustrzykach Górnych i 13 stopni w Cisnej" - powiedział ratownik.

Dodał, że "równie pogodny zapowiada się weekend". W ocenie GOPR, ruch turystyczny w Bieszczadach jest znacznie mniejszy niż w poprzednich sezonach.

Ratownik dyżurny radzi, żeby w góry wybierać się przed południem.

"Trzeba pamiętać o nakryciu głowy oraz kremach niwelujących działanie promieni słonecznych. Należy zabrać ze sobą również odpowiednią ilość wody mineralnej, najlepiej niegazowanej" - przypomniał.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja