Przed wyjazdem... oddaj krew

Z apelem o oddawanie krwi zwrócił się do społeczeństwa krajowy duszpasterz Honorowych Dawców Krwi(HDK). - Wielu z honorowych dawców wyjechało na urlopy, dlatego w bankach krwi odczuwalny jest poważny jej niedobór - powiedział ks. płk Zenon Surma CMF.

- Szczególnie odczuwalne są braki krwi ze współczynnikiem Rh- bo tylko 15 % wszystkich ludzi posiada taką właśnie krew. Dlatego chciałbym zaapelować do wszystkich o oddawanie krwi przed wyjazdem na urlopy. Apel ten kieruję nie tylko do honorowych krwiodawców, ale i wszystkich, którzy mogą pomóc potrzebującym. Każdy z nas może ulec wypadkowi, każdy z nas może potrzebować krwi – dodał ks. Surma.

Ks. płk Zenon Surma CMF od ponad 30 lat jest honorowym krwiodawcą i oddał już prawie 40 litrów krwi. Uczestniczy w akcjach oddawania krwi na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu k. Warszawy, gdzie jest kapelanem. Ks. płk Surma wygłasza konferencję na temat honorowego krwiodawstwa. W 2002 r. otrzymał najwyższe wyróżnienie PCK HDK „Kryształowe Serce”.

Ks. płk Zenon Surma zorganizował kilkanaście akcji pobierania krwi na terenie kraju, m. in. w parafii wojskowej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlcach, w parafii pw. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie (Klarysew), i w parafii pw. Św. Antoniego Klareta w Łodzi. Co roku organizuje także pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama