Liczba zdiagnozowanych chorych na COVID-19 wzrosła w czwartek do 12 877 po wykryciu nowych 159 przypadków. Zmarło 16 kolejnych osób. Łącznie od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia zmarły w Polsce 644 osoby - wynika z opublikowanego w czwartek po południu zestawienia Ministerstwa Zdrowia.
Dane resortu mówią o śmierci kolejnych 16 chorych: 67-letniego mężczyzny zmarłego w Tychach; 80-letniej kobiety w Bytomiu; 78-letniego mężczyzny w Gdańsku; 68-letniej kobiety we Wrocławiu; 85-letniej kobiety w Płocku; 91-letniej kobiety w Radomiu; 73-letniej kobiety, 93-letniej kobiety, 78-letniej kobiety, 87-letniej kobiety i 64-letniego mężczyzny w Warszawie; 93-letniego mężczyzny w Wolicy; 49-letniego mężczyzny i 65-letniego mężczyzny w Zgierzu; 81-letniego mężczyzny i 90-letniej kobiety w Radomsku. Większość zmarłych miała choroby współistniejące.
Jednocześnie ministerstwo poinformowało, że w związku z przekazanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach raportem dotyczącym wyników fałszywie dodatnich, wykonanych 16-19 kwietnia w laboratorium Kardio-Med Silesia Śląski Park Technologii Medycznych w Zabrzu, wyniki 63 próbek są negatywne.
Łącznie od momentu wykrycia pierwszego zakażonego zmarły 644 osoby.
159 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem dotyczy województw: śląskiego (42), dolnośląskiego (37), mazowieckiego (25), małopolskiego (19), łódzkiego (18), zachodniopomorskiego (9), wielkopolskiego (5), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1) i podkarpackiego (1).
Według ostatnich danych ministerstwa, dotychczas przebadano 307 tys. 98 osób. Wyzdrowiało 3236 osób. Ostatniej doby wykonano ponad 13,5 tys. testów.
Mają posiadać cechy prehistorycznego, wymarłego ponad 10 tysięcy lat temu gatunku, wilka strasznego.
Pozwala przewidzieć zwiększone ryzyko śmiertelności i incydentów sercowo-naczyniowych.
Zakłócenia spowodowane przez człowieka mają znacznie szerszy wpływ, niż wcześniej sądzono.
Dokumnent wskazuje m.in na wyzwania wynikające ze skutków innowacji.
Zwłaszcza niebezpieczne są matki, które bronią swojego potomstwa.
Z ośrodka kosmicznego NASA na Florydzie wystartowała w poniedziałek rakieta SpaceX Falcon 9.
Hiszpańsko-australijski zespół opracował pionierską metodę rozkładu plastikowych śmieci.
Odkryte w Alpach i Arktyce mikroorganizmy potrafią rozkładać plastik w niskich temperaturach.
Do substancji perfluoroalkilowych (PFAS) zaliczane są tysiące syntetycznych związków chemicznych.