Koloseum będzie jak nowe?

Wielki remont Koloseum zakończy się w 2013 roku - ogłosił w Rzymie włoski wiceminister kultury Francesco Giro. Gruntowne prace mają kosztować około 30 milionów euro. Sfinansować mają je sponsorzy.

Od sierpnia przyjmowane są oferty prywatnych firm - także zagranicznych - zainteresowanych udziałem w tym wielkim przedsięwzięciu. Przetarg ma trwać do końca października.

"Następnie - wyjaśnił wiceminister Giro - wybierzemy sponsorów albo pojedynczego sponsora oraz firmy, które będą zaangażowane w remont".

Władze Rzymu oraz resort kultury zapewniły, że sponsoring remontu antycznego amfiteatru będzie "dyskretny" i uszanuje godność zabytku, co oznacza, że nie pojawią się na nim natarczywe reklamy i znaki firmowe darczyńców.

Eksperci powtarzają, że Koloseum jest "chronicznie chore" i stąd konieczność robót, określanych jako "epokowe".

Ogromne zaniepokojenie stanem jego bezpieczeństwa wywołał incydent z maja, gdy doszło do oberwania się fragmentów muru ze sklepienia. Nikt nie ucierpiał, ponieważ był to wczesny ranek i nie było jeszcze zwiedzających.

Prace obejmą 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Rozpocząć się mają w 2011 roku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja