Zastrzeżenia przeciw Google "Street View"

Ponad 244 tysiące mieszkańców Niemiec nie zgodziło się dotąd, aby ich domy pokazane zostały w ramach aplikacji "Street View" - poinformował koncern internetowy Google.

Liczba ta odpowiada tylko trzem procentom gospodarstw domowych z 20 niemieckich miast, objętych aplikacją "Street View", która uruchomiona zostanie w Niemczech do końca roku.

Budynki, których mieszkańcy sprzeciwili się pokazaniu ich w internetowym atlasie, zostaną zamazane za pomocą techniki zwanej "blurring". Operacja ta jest nieodwracalna, bo Google trwale zmieni oryginalne fotografie. Termin składania zastrzeżeń minął 15 października. Google uruchomił w tym celu specjalny internetowy formularz, z którego skorzystało dwóch na trzech wnioskodawców.

Niemieckie media zauważają, że po wielu kontrowersjach, jakie budziła w Niemczech "Street View", liczba zastrzeżeń jest stosunkowo niewielka. Jednak minister rolnictwa i ochrony konsumenta Ilse Aigner, która zarzucała amerykańskiemu koncernowi naruszanie prywatnej sfery obywateli, oceniła, że liczba sprzeciwów odpowiada jej oczekiwaniom i wcale nie jest bagatelna.

Niemcy będą 24. krajem, w którym Google uruchomi aplikację "Street View". Usługa została po raz pierwszy wprowadzona w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Po wielu protestach zaczęto zasłaniać twarze ludzi widocznych na tych nagraniach, a także numery rejestracyjne samochodów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.