Zapisy na szczepienia dla kolejnych roczników

18 marca rozpoczną się zapisy na szczepienia seniorów w wieku 68 i 67 lat; 22 marca rozpoczną się zapisy dla osób w wieku 66 i 65 lat; 25 marca wznowimy zapisy dla seniorów powyżej 70. roku życia - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk na konferencji prasowej poinformował, że w poniedziałek rozpoczęły się szczepienia osób z grupy "1B", czyli osób przewlekle chorych.

Jak mówił, trwają obecnie zapisy seniorów w wieku 69 lat. Szef KPRM zachęcał seniorów do zapisywania się przez stronę internetową, infolinię, SMS-y czy osobiste wizyty w placówkach.

"W tej chwili około 50 procent osób w wieku 69 lat jest już zapisanych albo też jest pewna grupa już zaszczepionych" - zaznaczył.

Dworczyk poinformował ponadto, że w czwartek, 18 marca rozpoczną się zapisy seniorów w wieku 68 i 67 lat. Jak dodał, zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej, będą oni szczepieni preparatem firmy AstraZeneca.

Szef KPRM poinformował też, że 22 marca rozpoczną się zapisy na terminy szczepień dla seniorów w wieku lat 66 i 65.

Zaznaczył również, że 25 marca wznowiona zostanie rejestracja uzupełniająca dla seniorów powyżej 70. roku życia. "Chciałbym poinformować, że dlatego czekamy do ostatniego tygodnia marca na przedstawienie kalendarzy, do których będą mogli wpisywać się seniorzy powyżej 70. roku życia, że te osoby, zgodnie z przyjętymi w Polsce rozwiązaniami, są szczepione szczepionkami mRNA, czyli szczepionkami firmy Pfizer i Moderna" - podkreślił.

Jak zaznaczył, dopiero, gdy będą pewne informacje od producentów dotyczące harmonogramu dostaw w drugim kwartale, dopiero wówczas informacje mogą zostać przekazane punktom szczepień. "W konsekwencji te punkty szczepień mogą wystawić kalendarze, a my dopiero możemy uruchomić rejestrację" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLITYKA, ZDROWIE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama