To kolejny etap w rywalizacji z firmą SpaceX Elona Muska w branży kosmicznej.
Firma miliardera Jeffa Bezosa, Blue Origin, w czwartek rano czasu polskiego przeprowadziła udany start rakiety New Glenn. To kolejny etap w rywalizacji z firmą SpaceX Elona Muska w branży kosmicznej.
Po tym, jak o godz. 7 czasu polskiego New Glenn wystartowała z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie, przedstawicielka Blue Origin Ariane Cornell potwierdziła, że rakieta bezpiecznie dotarła na orbitę.
New Glenn ma 98 metrów wysokości i została zaprojektowana do wynoszenia na orbitę okołoziemską ładunków ważących do 45 ton.
Początkowo start planowany był na poniedziałek, jednak z powodu oblodzenia jednej z linii paliwowych lot został odwołany.
Na pokładzie New Glenn znajduje się prototyp Blue Ring - nowoczesnego, manewrowego pojazdu kosmicznego, który firma Bezosa zamierza oferować Pentagonowi oraz komercyjnym klientom do realizacji misji związanych z bezpieczeństwem narodowym oraz serwisowaniem satelitów.
Blue Origin zapowiada, że w przyszłości New Glenn ma obsługiwać misje NASA, firm telekomunikacyjnych oraz rządu USA. Obecnie powstaje kilka rakiet tego typu.
To kolejny etap w rywalizacji z firmą SpaceX Elona Muska w branży kosmicznej.
Tymczasem na taką zmanipulowaną pamięć świadków powołują się czasem w sądzie obrońcy oskarżonych.
"Niektórzy mówią +wyścig na Księżyc+, ale tu nie chodzi o tempo".
Dane przesłane na Ziemię będą jeszcze analizowane przez lata.
Pływające miasto ma być gotowe do 2027 roku. To innowacyjne rozwiązanie na Malediwach.
Japoński zespół zapowiada "nową erę" w wychwytywaniu dwutlenku węgla.
To ważny krok w kierunku molekularnych, mikroskopijnych maszyn.
Bezpieczne magazynowanie wodoru to jedno z największych wyzwań związanych z tym obiecującym paliwem.