Pierwszy powszechny spis słoni

Tysiące przedstawicieli służb leśnych i ochotników prowadzi pierwszy spis słoni w parku narodowym Minneriya, w północnej Sri Lance.

Spis, który potrwa do dziś ma na celu zgromadzenie informacji, które umożliwią rządowi stworzenie programu ochrony zmniejszającej się populacji słoni - poinformowało lankijskie ministerstwo ochrony środowiska.

Ponad 4 tys. leśników, farmerów i mieszkańców wsi zajęło pozycje na platformach umieszczonych na drzewach wokół 1,5 tys. zbiorników wodnych i sadzawek, do których słonie często przychodzą.

Niektóre grupy obrońców przyrody twierdzą, że spis słoni jest jedynie przykrywką dla wyłapania i udomowienia pozostających na wolności słoni i odmówiły wzięcia w nim udziału.

Park narodowy Minneriya jest ostoją dla dużej populacji słoni, szczególnie w porze suchej, gdy słonie przybywają tam z okolicznych lasów w poszukiwaniu zbiorników wodnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.