Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Agnieszka Gieroba
Foto Gość |
Dokumenty dotyczące galerii:
GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 11.01.2020
więcej »
Wiosna w pełni, kwiaty na łąkach i na drzewach rozkwitają, a w parkach biegają wiewiórki z rudymi kitami. Można zobaczyć też kolorowe ptaki czy owady o błyszczących pancerzykach. Czym są kolory i skąd bierze się ich różnorodność?
Tomasz Rożek
Natknąłem się ostatnio na bardzo ciekawy artykuł naukowy dotyczący jadu węży i pająków. Okazuje się, że nawet te najbardziej toksyczne… mogą być człowiekowi pomocne. To nie pierwsze badania, z których wynika, że nawet z największego niebezpieczeństwa można w ten czy inny sposób skorzystać.
Nawet wielkie zbiorniki mają niski poziom wody. W jeziorze Maggiore zostało 24 proc. normalnego stanu. Na północy kraju ogłoszono czerwony alarm.
Opublikowano zbiór danych zawirerający informacje o prawie dwóch miliardach kosmicznych obiektów.
Inwestycja została przygotowana zgodnie ze strategią wodorową grupy Orlen.
Naukowcy z Chin informują o tym, że zdołali uzyskać w laboratorium komórkę macierzystą, z której może powstać nawet cały organizm. "To święty graal biologii" - mówią badacze.
Niski poziom witaminy D ma związek ze zmniejszoną objętością mózgu oraz podwyższonym ryzykiem udaru mózgu i demencji - informują naukowcy na łamach "American Journal of Clinical Nutrition".
Mała różnorodność bakterii jelitowych może mieć związek z niewydolnością serca - wynika z obszernej, wielowymiarowwj analizy. Zależności mogą być obustronne.
Skamieniały las zachował się w skałach w pozycji pionowej.
Mysie serca w miesiąc odzyskały niemal normalną zdolność do pompowania krwi - podają badacze.
Waży 300 kilogramów, a wyłowiono ją z rzeki Mekong w Kambodży. Większej ryby słodkowodnej nie widziano wcześniej na świecie.
"To dotyczy tak naprawdę tysięcy osób."
We wtorek 21 czerwca o godzinie 11.14 zaczęło się astronomiczne lato.
Naukowcy: wyrzucane przez ludzi puszki i butelki stają się pułapkami dla zwierząt.
Polscy naukowcy opracowali - program, który wskazał chemiczne "drzewo początków życia" - zbiór reakcji, które brały udział w powstaniu życia.
Ukwiały morskie mają cechy, których nie da się badać w żadnym innym zwierzęciu.
To, o czym mówiono od dawna, zostało potwierdzone. W Chinach urodziły się dzieci zmodyfikowane genetycznie. Władze oskarżyły naukowca o złamanie zasad i osadziły go w areszcie domowym.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.
Dokumenty dotyczące galerii:
GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 11.01.2020
Niesamowity świat przyrody. Noc Biologów w Lublinie
więcej »