Sztuczna inteligencja w administracji publicznej oprócz korzyści niesie ze sobą także zagrożenia jak. np. deep fake, czy stronniczość algorytmiczna - ostrzegają eksperci. Zawracają uwagę, że łatwo jest o potencjalne ofiary decyzji podejmowanych przez AI.
Naukowcy opracowali kryształ, który dziurach w swojej sieci przechowuje bity informacji. Do zapisywania informacji wykorzystywane są łatwe w obsłudze promienie UV.
Projekt ten pozwoli nadążyć Polsce za rozwojem technologii kwantowych.
W rozmowie z mediami watykańskimi, współautor watykańskiego dokumentu nt. sztucznej inteligencji Antiqua et Nova, sekretarz Dykasterii ds. Kultury i Edukacji abp Carlo Maria Polvani mówi o najważniejszych aspektach tego dokumentu. Został on opublikowany na dwa tygodnie przed rozpoczynającym się dziś paryskim szczytem poświęconym sztucznej inteligencji.
Cząsteczki tego typu wykorzystuje się w medycynie, gospodarstwach domowych i rozlicznych gałęziach przemysłu.
Z naciskiem na "pomoże".
Mówiąc językiem informatycznym, mamy przewodnik w postaci Biblii, mamy instrukcję obsługi człowieka w postaci Dekalogu, program antywirusowy, jakim jest spowiedź święta oraz najlepszy firewall, którym jest Eucharystia.
Koreański zespół opracował miniaturowe, sterowane magnetycznie roboty, które podobnie jak mrówki wspólnie radzą sobie z trudnymi zadaniami. Potrafiły np. przenosić obiekty ważące 350 razy więcej, niż pojedynczy robot.
Zamiast wielu godzin, niektóre obliczenia można przeprowadzić w pół minuty.
Technikę, która pozwala zapisywać teksty, obrazy i inne dane w DNA udało się przyspieszyć aż 350 razy - informuje "Nature".