Wirusy komputerowe i te biologiczne są zadziwiająco do siebie podobne. Może nie ma się więc co dziwić, że pewien Brytyjczyk zaraził się wirusem komputerowym?
Każdy, kto ma dostęp do internetu, dysponuje nie tylko mapą, ale też zdjęciami satelitarnymi, systemem GPS czy danymi o natężeniu ruchu drogowego. Mając te dane, nie tylko trudniej się zgubić, ale też łatwiej znaleźć to, czego szukamy.
Główny operator telefonii komórkowej w Japonii poinformował o wprowadzeniu nowej usługi - telefonicznego tłumaczenia symultanicznego. NTT Docomo chce oferować taką darmową aplikację na smartfony i tablety wyposażone w system operacyjny Android.
W czasie wakacji odsetek niechcianych wiadomości w ruchu pocztowym zmniejszył się, wzrósł jednak udział takich, które zawieraja szkodliwe załączniki - wynika z raportu Kaspersky Lab. Analitycy oceniają, że wrzesień był pod tym względem spokojniejszy.
Organizmy żywe, mózgi ssaków, ale także najprostsza komórka, przechowują i przetwarzają ogromne ilości informacji. I jakoś radzą sobie bez komputerów. A gdyby zbudować urządzenie wzorowane na nich?
Superkomputer IBM Watson będzie współuczestniczył w eksperymencie, mającym na celu badania nad rakiem, zdalne diagnozowanie oraz terapię antyrakową w amerykańskim centrum onkologicznym Memorial Sloan-Kettering Cancer Center - poinformował Computerworld.
Gdyby zebrać wszystkie dostępne informacje w jedno miejsce i w odpowiedni sposób je analizować, można by przewidzieć przyszłość. Dałoby się?
O atakach na strony internetowe oraz o tym, jak zabezpieczyć domowy komputer przed hakerami, z informatykiem i byłym hakerem, który z oczywistych względów nie podaje nazwiska, rozmawia Tomasz Rożek.
W Portugalii powstaje komputer wielkości miasta. A właściwie miasto, w którym każdy aspekt życia obywateli będzie monitorowany przez komputery. Czy tam będzie dało się żyć?
Komisja Europejska szuka niemal 6 tys. ochotników z Polski do pomiaru szybkości transmisji danych w sieciach szerokopasmowych - przypomina na blogu komisarz UE ds. Agendy Cyfrowej Neelie Kroes. Badanie ma objąć 100 tys. użytkowników w 30 europejskich krajach.