Co to ma ze sobą wspólnego?
Każdy rejsowy samolot statystycznie 1-2 w roku jest trafiony piorunem i choć obecne rozwiązania odgromowe chronią pasażerów niemal całkowicie, naukowcy pracują nad nowym materiałem dla zewnętrznych elementów poszycia samolotu - lżejszym, tańszym, wytrzymałym i przewodzącym prąd.
Podczas spotkania w Niemczech zostaną wyznaczone kierunki realizacji globalnego porozumienia klimatycznego.
Wyjaśnia kierownik Poradni Dietetycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Było wszystko na temat tych pożytecznych owadów, a także o faktach i mitach miejskiego pszczelarstwa oraz o ulach na dachu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
Czyli Tomasz Rożek i jego kosmiczna patelnia :)
Rozszerzoną, trójwymiarową transplantację narządów szyi przeprowadzono u 63-letniego pacjenta o w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Przeszczep przywraca mu możliwość normalnego oddychania, jedzenia i mówienia.
Weź głęboki wdech, powietrze wypełni Twoje płuca... czy coś czujesz?
Tysiące lat temu na obecnych ziemiach Polski krewni człowieka używali krzemienia do wyrobu narzędzi; najlepiej wykonane krzemienne przedmioty znane są sprzed ponad 3 tys. lat. Dziś stosowany jest on do wyrobu ekskluzywnej biżuterii - mówi PAP prof. Jerzy Libera.
Łuszczyca jest niezakaźną chorobą zapalną, która powoduje zmiany nie tylko na skórze, ale też w całym organizmie - przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Chorego na Łuszczycę, który przypada 29 października.
Słyszałem – chyba w pociągu – rozmowę dwóch ojców, z których jeden skarżył się, że musi dziecku kupić iPhona za kilka tysięcy złotych. Dzieciak był jedynym w klasie bez telefonu w cenie używanego samochodu. Szczerze – nie wierzę w to. Ale coś jest na rzeczy.
Unikatowe zabytki z II tysiąclecia p.n.e. - w tym broń oraz ozdoby ze złota i brązu - odkryli archeolodzy na dwóch nieznanych wcześniej cmentarzyskach k. Dobrego Miasta. Odnalezione artefakty zaprezentowano po raz pierwszy w czwartek w Muzeum Warmii i Mazur.
Podczas zakończonego w czwartek w Arabii Saudyjskiej forum "Future Investment Initiative" przedsiębiorcy, wizjonerzy i innowatorzy mogli wysłuchać Sophii, robota humanoidalnego. Jej wystąpienie było tak udane, że przyznano jej obywatelstwo tego kraju.
Czy smog szkodzi?
Stephen Hawking to dziś naukowiec celebryta. Podziwiany za osiągnięcia naukowe, zdolność do popularyzacji, a także za walkę z chorobą. Od pewnego czasu głosi, że prawa fizyki zastępują Boga Stwórcę. Mało to racjonalne.
Co jest zdrowsze?
Małże - a właściwie wytwarzana przez nie substancja, dzięki której przyczepiają się do skał - zainspirowała naukowców. Pracują nad hydrożelem, który naśladuje jej właściwości. W przyszłości pomoże on w drukowaniu tkanek w technologii 3D lub sklejaniu tkanek.
Od ponad 10 lat w Polsce trwa inwazja azjatyckich biedronek. Szczególnie widoczne są w październiku, kiedy - poszukując miejsca do zimowania - masowo wlatują do mieszkań i innych pomieszczeń. W tym roku to już ostatni moment ich nalotu - mówi PAP dr Piotr Ceryngier.
Myślę, że dzisiaj największym wyzwaniem każdego systemu edukacji nie powinno być przekazanie dziecku informacji, ale nauczenie go, jak w gąszczu informacji nawigować. Tylko kto to ma zrobić?