Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Hitlerowska operacja fałszowania funtów szterlingów na masową skalę była tak skuteczna, że zniszczyła zaufanie do brytyjskiej waluty - głosi odtajniony dokument brytyjskich archiwów narodowych z 1945 roku.
Globalne ocieplenie może być jeszcze gorsze, ponieważ metody stosowane w rolnictwie przyspieszają erozję gleb i zmniejszają ilość dwutlenku węgla, jaką ziemia jest w stanie zmagazynować - wynika z raportu UNEP.
Przenikliwy mróz w Europie wziął się z kurczenia się powłoki lodowej pokrywającej Ocean Arktyczny, gdzie skutki globalnego ocieplenia są najbardziej widoczne - pisze "The Independent", cytując naukowców z Niemiec, USA i Rosji.
Naukowcy badający neolityczne stanowisko Ness of Brodgar na Orkadach w Szkocji ustalili, że zespół kamiennych budowli starszych niż Stonehenge w Anglii mógł być ośrodkiem neolitycznej kultury i prehistoryczną świątynią - podał serwis internetowy Daily Mail.
Jajka można jeść do 2 dni po upływie terminu "najlepszego do spożycia", pod warunkiem, że będą dokładnie ugotowane - pisze brytyjski dziennik "Daily Telegraph". Z rozporządzenia brytyjskiej agencji ds. żywności (FSA) cieszy się przemysł jajczarski.
Sto lat temu norweski badacz Roald Amundsen jako pierwszy człowiek stanął na biegunie południowym. W rocznicę tego wydarzenia - również na biegunie - jego osiągnięcie uczcili w środę premier Norwegii Jens Stoltenberg, polarnicy i naukowcy.
Chmury wulkanicznego pyłu, paraliżujące ruch lotniczy nad Europą, nie będą już postrachem linii lotniczych dzięki urządzeniu pozwalającemu pilotowi rozpoznać je i wyminąć - poinformowało BBC.
Ponad 40 proc. przypadków raka diagnozowanych co roku w Wielkiej Brytanii jest związanych ze stylem życia i takimi nawykami jak palenie, picie alkoholu i złe odżywianie - twierdzi raport opublikowany w "British Journal of Cancer", o którym pisze w środę BBC.
Kornwalijska firma z miejscowości Truro, produkująca tradycyjne nadziewane ciasto tzw. cornish pasty (rodzaj zapiekanego dużego, pękatego pieroga), wprowadziła do sprzedaży odmianę z nadzieniem z szarej wiewiórki - donosi Mail Online.
Badania przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu w Bristolu wykazały, że złoto i inne metale szlachetne znajdujące się w górnych warstwach skorupy ziemskiej są najprawdopodobnie pochodzenia kosmicznego i zostały przyniesione na naszą planetę przez meteoryty.