Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Mutacje mogą osłabić skuteczność szczepionek na Covid-19.
Ponad jedna trzecia osób w Wielkiej Brytanii, którym podano szczepionkę Pfizer/BioNTech przeciw Covid-19, miała drobne efekty uboczne, takie jak ból wokół miejsca zastrzyku - wynika z opublikowanego w czwartek badania brytyjskiej służby zdrowia.
Szczepionka opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego i firmę AstraZeneca nie tylko zapobiega przed zachorowaniem na Covid-19, ale także znacząco - o 67 proc. - zmniejsza przenoszenie się koronawirusa - uważają naukowcy.
Wyniki ostatniej fazy badań klinicznych nad rosyjską szczepionką przeciwko Covid-19 Sputnik V zostały opublikowane we wtorek w brytyjskim czasopiśmie naukowym "The Lancet". Badanie potwierdziło bezpieczeństwo preparatu i jego skuteczność na poziomie 91,6 proc.
Kryzys szczepionkowy w UE dowodzi, że to Wielka Brytania miała rację, a Ursula von der Leyen się skompromitowała i spowodowała, że Europejczycy wyszli na głupców - pisze w brytyjskim dzienniku "The Times" Peter Tiede, szef działu politycznego niemieckiego dziennika "Bild".
Komisja Europejska dopuściła do obrotu w UE szczepionkę przeciw Covid-19 koncernu AstraZeneca po pozytywnej ocenie Europejskiej Agencji Leków (EMA) - poinformowała w piątek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.
Polska wyprzedziła wszystkie największe państwa Unii Europejskiej pod względem liczby szczepień w przeliczeniu na 100 mieszkańców - wynika ze statystyk, zmieszczonych na portalu Our World in Data z siedzibą na Uniwersytecie Oksfordzkim. Dane uwzględniają szczepienia wykonane do 28 stycznia.
Amerykańska firma Novavax poinformowała w czwartek, że jej szczepionka miała 89,3 proc. skuteczności w zapobieganiu Covid-19 w badaniach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii i była prawie tak samo skuteczna w ochronie przed bardziej zakaźnym wariantem brytyjskim.
Koncern farmaceutyczny AstraZeneca bronił w czwartek skuteczności swojej szczepionki przeciwko Covid-19 u osób powyżej 65. roku życia. "Najnowsze analizy (...) potwierdzają skuteczność szczepionki w grupie osób powyżej 65. roku życia" - cytuje rzecznika grupy agencja AFP.
Światowa liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła w środę 100 mln, co stanowi blisko 1,3 proc. mieszkańców kuli ziemskiej - poinformował Reuters powołując się na własne obliczenia. Według tej agencji, ponad 2,1 mln zainfekowanych zmarło, co oznacza globalny wskaźnik śmiertelności wynoszący 2,15 proc.