Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Łagodzenie bólu inaczej przebiega u mężczyzn, a inaczej - u kobiet - informuje pismo "PNAS Nexus".
Polscy naukowcy przebadali mechanizmy adaptacyjne bakterii z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Zdobyta wiedza ma znacznie ułatwić diagnostykę.
Z pojmowaniem liczby zero się nie rodzimy, musimy nauczyć się ją rozumieć. Naukowcy odkryli, że mózg postrzega zero jako wartość liczbową, a nie oddzielną kategorię nicości.
Ich wędrówki są nadal słabo znane.
Bogate w żelazo skały z wnętrza wygasłych wulkanów zawierają duże ilości pierwiastków ziem rzadkich - uważają naukowcy. Ich zdaniem to odkrycie stwarza szanse na pozyskiwanie większych ilości tych cennych surowców.
Odporność drobnoustrojów na leki może spowodować do 2050 roku śmierć ponad 39 mln ludzi.
Najnowsze badanie pokazuje, w jaki sposób nadużywanie antybiotyków przyczynia się do rozwoju nieswoistych zapaleń jelit. Główna przyczyna najprawdopodobniej leży w uszkodzeniu błony śluzowej, a nie jelitowych bakterii.
Biolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego badają, czy za pomocą roślin można oczyścić glebę z tzw. wiecznych chemikaliów. To odporne na biodegradację związki chemiczne PFAS, które stanowią poważne zagrożenie dla środowiska i ludzkiego zdrowia.
Naukowcy zauważyli, że gen o nazwie OSER1 może mieć kluczowe znaczenie dla długowieczności człowieka, a także wielu innych organizmów. Odkrycie może pomóc w opracowaniu terapii związanych z wiekiem chorób.