Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Chorobotwórcze drobnoustroje są wrażliwe na warunki środowiska w rozmaitym stopniu. Większość "boi się" jednak nawet tak prostych środków ostrożności, jak mycie rąk, substancje dezynfekcyjne, pranie i sprzątanie. Koronawirusy nie są wyjątkiem.
Pani Jadwiga, rodowita chorzowianka, to pierwsza polska pacjentka poddana terapii CAR-T cells. To leczenie z wykorzystaniem zmodyfikowanych genetycznie komórek odpornościowych pacjenta. A zastosowali je onkolodzy z Narodowego Centrum Onkologii w Gliwicach.
Nadmierne spożycie cukru zwiększa ryzyko otyłości, a wraz ze wzrostem masy ciała bardziej jesteśmy narażenie na cukrzycę - ostrzega diabetolog prof. Leszek Czupryniak z Warszawy. Zdaniem ekspertów cukier jest toksyczny dla organizmu, niszczy wątrobę i sprzyja m.in nowotworom.
O blisko 40 proc. wzrosła liczba dni absencji chorobowej pracowników z powodu zaburzeń psychicznych w latach 2012 - 2018 - wskazują autorzy raportu, który otrzymała PAP.
Cukrzyca jako bezpośrednia przyczyna śmierci powoduje dwu-, a nawet trzykrotnie więcej zgonów niż wypadki drogowe - twierdzi ekspert w ochronie zdrowia dr n. med. Jakub Gierczyński. Jednym z głównych powodów jest hipoglikemia, czyli zbyt niski poziom glukozy we krwi.
W niedzielę zmarło w Chinach aż 97 osób z powodu zakażenia wirusem Wuhan, najwięcej w ciągu jednego dnia od początku epidemii, ale w ocenie WHO liczba nowych zakażeń się "stabilizuje". Nie oznacza to jeszcze, że osiągnęliśmy szczyt zachorowań - zastrzega się WHO.
Pięcioletnie przeżycia uzyskuje się jedynie u 13-17 proc. chorych.
To jeden z najczęściej stosowanych w kardiologii aparatów ratujących życie pacjentów zaburzeniami rytmu serca.
Nieznane wcześniej choroby - podobnie, jak dziś SARS, MERS czy ebola - atakują ludzkość od niepamiętnych czasów. Jednak w ostatnich 100 latach tylko grypie udało się dokonać zniszczeń na miarę Apokalipsy.
Tempo badań przy zaistniałym zagrożeniu jest imponujące.