Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Dyspozytorzy pogotowia ratunkowego wiedzą jak postępować w razie zgłoszenia, że ktoś wrócił z Afryki i ma wysoką gorączkę - zapewniła we wtorek w Warszawie konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii, dr Iwona Paradowska-Stankiewicz.
Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa zabija co roku dwa razy więcej osób w Unii Europejskiej, niż łącznie umiera z powodu raka piersi, prostaty, HIV/AIDS i w wypadkach drogowych - alarmują eksperci z okazji Światowego Dnia Zakrzepicy, obchodzonego 13 października.
Nieleczenie lub złe leczenie schizofrenii sprawia, że pacjenci wypadają z życia rodzinnego, zawodowego i społecznego, ale też przedwcześnie umierają - przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, obchodzonego 10 października.
Wbrew powszechnej opinii reumatyzm to nie tylko choroba starszych osób.
Leczenie bólu w Polsce wciąż jest niedostateczne, nadal są szpitale, które przyznają, że się tym w ogóle nie zajmują - powiedział w czwartek w Warszawie prezes Koalicji na Rzecz Walki z Bólem "Wygrajmy z Bólem" Szymon Chrostowski.
W Europie aż 71 proc. onkologów przed 40. rokiem życiem przyznało, że jest wypalonych zawodowo - wykazały badania opublikowane podczas odbywającego się w Madrycie kongresu Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO). Podobnie jest w USA.
Ponad 4,2 mln osób cierpi w Polsce na migreny, jednak wielu z nich nie pomagają leki albo są one niewystarczające. Dla tych pacjentów nową nadzieją jest elektrostymulacja - powiedzieli eksperci na konferencji prasowej w Warszawie.
Zdrowie układu sercowo-naczyniowego polskich dzieci i nastolatków pogarsza się. Już niemal 3 proc. osób przed 18. rokiem życia ma nadciśnienie tętnicze, a liczba ta stale rośnie - alarmowali eksperci podczas debaty, która odbyła się w środę w Warszawie.
Jest szansa, że część pacjentów z przewlekłą białaczką szpikową będzie mogła w przyszłości bezpiecznie odstawić leki, które obecnie stosują przewlekle - oceniają eksperci. Obecnie trwają badania mające to potwierdzić. Uczestniczą w nich też polscy chorzy.
Epidemia eboli w Zachodniej Afryce może potrwać jeszcze rok, a nawet półtora roku, a za miesiąc może być już prawie 20 tys. zakażonych - pisze "New York Times", powołując się na najnowszą prognozę badaczy amerykańskich.