Znalezisko z 1927 roku okazało się starsze od początkowych szacunków. Obecnie datowano je pomiędzy 44 tys. 200 a 41 tys. 500 lat.
Skamieniałości dwóch nieznanych wcześniej gatunków wielbłądów odkryto w Panamie. Zwierzęta te były wielkości dużych psów.
Neandertalczycy mieli słabiej rozwinięte struktury mózgu odpowiedzialne za węch - informują naukowcy na łamach "Nature Communications".
W Korei Południowej zidentyfikowano szczątki trzech spośród pierwszych katolickich męczenników w tym kraju, straconych na przełomie XVIII i XIX wieku w czasie prześladowań chrześcijan - poinformowały w środę władze diecezji Jeonju w południowej części kraju.
Narzędzia sprzed 400 tys. lat, dla których surowcem były szkielety lokalnie żyjących słoni, zidentyfikowano we Włoszech - piszą naukowcy na łamach periodyku "PLOS ONE".
Skamieniałość nosorożca włochatego, którą odkryto w Tybecie, może być kluczowa dla zrozumienia ewolucji dużych ssaków epoki lodowcowej - informują naukowcy na łamach tygodnika "Science".
Największa jaszczurka świata, waran z Komodo, nie tylko wygląda strasznie. Wbrew temu, co dotychczas sądzono, jej ugryzienie jest jadowite, a sam jad – zbliżony do jadu węży – jest bardzo skuteczny. To on zabija ofiary.
Metodą datowania węglowego naukowcy z Oksfordu potwierdzili, że kość śródręcza według tradycji należąca do św. Jana Chrzciciela pochodzi z początku I w., a zatem z czasów, w których prorok żył.
Poczuć smak czyjegoś głosu, zobaczyć kolor imienia? Spostrzegać kształt muzyki, kolor dźwięku, zapach wyrazów, smak kolorów? Czy to możliwe? Okazuje się, że średnio jedna na 200 osób posiada taką zdolność.
Nienależący do żadnego znanego gatunku szkielet mięsożernego dinozaura został wydobyty ze skał Patagonii i oficjalnie zaprezentowany w muzeum naturalnym Bernardino Rivadavia w Buenos Aires. .:::::.