Neandertalczycy, wymarli kuzyni człowieka, malowali swoje ciała już 50 tys. lat temu - donoszą archeolodzy na łamach tygodnika naukowego "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Śnieżną pogodę wykorzystują pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego do dorocznego liczenia żubrów.
Tak naprawdę nie wiemy, co widzieli pasterze i mędrcy zmierzający do betlejemskiej groty – odpowiedział zapytany przez L’Osservatore Romano watykański astronom, br. Guy Consolmagno SJ.
Przodek dzisiejszych wielorybów, żyjący 25 mln lat temu, żywił się zasysając pożywienie z dna oceanu - uważają naukowcy, którzy o swojej teorii piszą na łamach "Zoological Journal of the Linnean Society".
Zaobserwowano, jak szympansy wykorzystują zestawy kamiennych i drewnianych narzędzi, np. tasaki i kowadła, do rozdrabniania na małe kęsy dużych, twardych owoców - informuje pismo "Primates" i serwis BBC.
Duża aktywność hormonu głodu - greliny może powodować, że mimo pełnego brzucha niektórym ludziom jedzenie ciągle sprawia przyjemność - wykazali naukowcy z USA. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo "Biological Psychiatry".
W latach 2010-2012 powstaną w Polsce pierwsze naukowe satelity badające gwiazdy jaśniejsze i gorętsze od Słońca.
Prekolumbijska Amazonia była ojczyzną cywilizacji miejskich, których ślady odnajdują w ostatnich latach naukowcy - pisze amerykański dziennikarz David Grann.
W piątek, 13 kwietnia 2029 roku asteroida Apophis ma przelecieć blisko Ziemi, może nawet niebezpiecznie blisko.
Japońscy badacze wyhodowali złotą rybkę, która dzięki brakowi pigmentu ma tak przejrzystą skórę i łuski, że można obserwować jej organy wewnętrzne.