Wyślij kartkę w kosmos

W tym roku każdy może złożyć bożonarodzeniowe życzenia astronautom przebywającym w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Specjalna witrynę internetową uruchomiła w tym celu amerykańska agencja kosmiczna NASA.

Na stronie można wybrać jeden z czterech wzorów elektronicznych kartek: zdjęcie Ziemi z nocnymi światłami miast, marsjańskiego łazika, widok na stację ISS albo fotografię astronauty z Ziemią w tle.

Po dokonaniu wyboru w polu adresowym pojawia się napis "International Space Stadion, Low Earth Orbit", czyli "Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, Niska orbita okołoziemska". Na znaczku widnieje galaktyka NGC 1316, a stempel informuje, że życzenia wysłano z "Planety Ziemia".

Na kartce jest pole do wpisania życzeń dla załogi stacji kosmicznej i podpisania ich swoim imieniem oraz nazwą miejscowości.

Życzenia zostaną dostarczone załodze ekspedycji nr 26. W skład załogi wchodzą: Scott Kelly (dowódca, USA), Aleksander Kaleri (Rosja), Oleg Skripoczka (Rosja), Catherine Coleman (USA), Dmitryj Kondratiew (Rosja), Paolo Nespoli (Włochy). Pierwsza trójka znajduje się na stacji ISS od października, a pozostali polecą w kosmos w grudniu.

Elektroniczną kartkę świąteczną można wysłać ze strony: www.nasa.gov/externalflash/postcard/

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław Miłosz
  30.11.2010 13:04

  Niestety, na wszystkich z proponowanych przez NASA "kartek" jest tylko zimna pustka Kosmosu. Żadnego akcentu świątecznego, żadnej choinki, żadnego "Christmas". Tylko - Bez-Nadzieja.

  Czy właśnie to potrzebne jest kosmonautom? Na tygodnie-miesiące odseparowanym od rodzin, swojego środowiska, jak więźniowie skazanym na wspólną celę?

  Poprawność? Czy tylko?

   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.