Wiara i nauka

Niebawem ruszy wspólna strona internetowa Stolicy Apostolskiej i Włoskiej Agencji Kosmicznej poświęcona różnym aspektom kosmologii – dowiadujemy się z „Rzeczpospolitej”.

Kościół chce przełamać niechęć wiernych do naukowców – pisze Piotr Kowalczuk, komentując wspólną inicjatywę Kościoła i naukowców.

„Internauci znajdą na niej zdjęcia z kosmosu, efekty analiz materiałów przekazywanych przez sondy kosmiczne i refleksje natury teologiczno-filozoficznej. Multimedialne materiały prezentowane będą na trzech różnych portalach: dla szerokiej publiczności, dla wykładowców i studentów oraz dla naukowców” – czytamy. Projektem kieruje dziekan Wydziału Filozofii Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego ks. prof. Gianfranco Basti.

Portal powstał pod egidą zapoczątkowanego w 2000 roku z inicjatywy Jana Pawła II projektu STOQ (angielski skrót od słów: Nauka, Teologia i Badania Ontologiczne) w ramach Papieskiej Rady ds. Kultury. Dyrektorem wykonawczym jest ksiądz Tomasz Trafny.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” nie chciał on prognozować kiedy ruszy portal.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOSMOS, NAUKA, WATYKAN

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.