U współczesnych zwierząt kręgosłup rozwija się w taki sam sposób, jak 300 milionów lat temu - dowiedli niemieccy naukowcy z Uniwersytetu Humboldta i Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach "Scientific Reports".
Brązowe algi mogą usuwać z atmosfery do 550 milionów ton dwutlenku węgla rocznie.
Odkryto mechanizm, który unieszkodliwia wirusa, ale i zainfekowana przezeń komórkę.
Dwie znane wcześniej egzoplanety - Kepler-138c i Kepler-138d okazują się być w dużej mierze złożone z wody. To pierwszy raz, kiedy widzimy planety, które z dużą pewnością można określić jako wodne światy - komentują naukowcy.
Jej kora dodana do pasz zmniejsza potrzebę stosowania antybiotyków w hodowli.
Brytyjski zespół stworzył w laboratorium modele fragmentów siatkówki z komórek pobranych ze skóry ochotników. Mają pozwolić na lepsze poznanie przyczyn ślepoty, w tym rzadkiego zespołu Ushera.
Rozpylanie nawozów i pestycydów stosowane w rolnictwie może zmienić sposób, w jaki zapylające owady "postrzegają kwiaty, zniechęcając pszczoły i trzmiele do zapylania - informuje pismo "PNAS Nexus".
To ważne. Bo np. rosną wraz z pacjentem
To fascynujące odkrycie o dużym znaczeniu klinicznym: dwa powszechne wirusy - grypy i RSV, mogą się łączyć tworząc wirusa hybrydowego - twierdzi dr Paweł Grzesiowski, powołując się na badania opublikowane przez "Nature Microbiology".
Komunikacja głosowa to nie tyko domena ssaków i ptaków. Występuje również u płazów, gadów, a nawet ryb. Jej początki sięgają 400 mln lat - informują naukowcy na łamach "Nature Communications".