To pierwszy tego rodzaju zabieg na świecie przeprowadzony z sukcesem
Aż 56 proc. Polek, które były lub są w ciąży nie zmieniło nic w swoim żywieniu w tym okresie - wynika z badań TNS OBOP pt. "Polka w ciąży", których pierwszą część zaprezentowano na konferencji prasowej w Warszawie.
Leczenie depresji zwiększa produktywność w pracy - dowodzą najnowsze badania kanadyjskie, o których informuje pismo "Canadian Journal of Psychiatry".
Osoby pracujące minimum 11 godzin na dobę są ponad dwukrotnie bardziej zagrożone depresją niż ci, którzy spędzają w pracy tylko 7-8 godzin dziennie - uważają naukowcy z Finlandii i Wielkiej Brytanii. Swoje analizy opisali na łamach periodyku "PLoS ONE".
To już jest pewne: słuchanie głośnej muzyki bezpośrednio przez słuchawki może spowodować niedosłuch.
Mieszkańcy Francji plasują się od wielu lat wśród europejskich narodów zażywających najwięcej leków psychotropowych - wynika z nowego badania francuskiej agencji medycznej Assaps. Specjalistów niepokoi skala uzależnienia od środków przeciwlękowych.
Południowokoreańska Agencja ds. Leków po raz pierwszy na świecie dopuściła do sprzedaży lek zawierający ludzkie komórki macierzyste - poinformowała AFP.
Niski poziom witaminy D w organizmie ma związek z wyższym ryzykiem depresji - wynika z szeroko zakrojonych badań na ten temat, które publikuje pismo "Mayo Clinic Proceedings".
Czy można obserwować sny innych osób? Na razie nie, ale w przyszłości być może w jakimś zakresie będzie to możliwe.
W jednej z restauracji w Hanoi policja wietnamska skonfiskowała martwego tygrysa, gotowanego przez właścicielkę, która zamierzała go wykorzystać do produkcji tradycyjnego i bardzo drogiego lekarstwa.