Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny na 12 dni, czy dwa tygodnie, wobec osób z innych państw, które przyjeżdżają do Polski lub wobec naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Ostatniej doby potwierdzono 615 nowych zakażeń koronawirusem i jest to największa ich liczba od początku epidemii - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też kolejne 15 osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń wynosi 45 031. Zmarło 1709 osób.
W Hiszpanii w ciągu ostatniej doby liczba zakażeń koronawirusem wzrosła o 2031, do 282 641. W Portugalii potwierdzono w tym samym czasie 203 nowe infekcje, a ich łączna liczba wynosi 50 613.
Związek izolowany z jadalnych alg znacznie lepiej blokuje koronawirusa SARS-CoV-2 niż obecnie stosowany u chorych na COVID-19 lek przeciwwirusowy remdesiwir - wskazują badania laboratoryjne, których wyniki publikuje pismo "Cell Discovery".
Na COVID-19 zmarło 12 kolejnych osób, potwierdzono też 512 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 44 tys.416, a zgonów to 1694 osób.
1592 osoby zmarły w ciągu doby na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. To najwyższy dzienny bilans zgonów w USA od połowy maja.
Specjalnie wytrenowane psy, za pomocą węchu rozpoznają osoby zakażone koronawirusem - donoszą niemieccy naukowcy. W eksperymencie zwierzęta nie musiały co prawda rozróżniać między COVID-19, a inną chorobą, ale zakażonych wykrywały poprawnie aż w 94 proc.
W ciągu ostatniej doby w USA zarejestrowano nieco ponad 57 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 679 kolejnych zgonów - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.
Chlorochina, którą próbowano wykorzystać w walce z koronawirusem, nie utrudnia jego wnikania do komórek płuc - pokazuje nowe badanie. Zdaniem naukowców, ten antymalaryczny lek nie nadaje się więc do leczenia pacjentów z COVID-19.
Badania braci chorych na COVID-19 pokazują, że ciężkie powikłania tej choroby mogą pojawiać się u osób z mutacją w genie ważnym dla układu odpornościowego - donoszą naukowcy z Centrum Medycznego Uniwersytetu im. Radbouda w Holandii.