Cukrzyca dotąd była kojarzona głównie z zawałami serca i udarami mózgu. Teraz do listy schorzeń, które mogą być związane z tą chorobą, trzeba będzie też dopisać nowotwory złośliwe - informuje najnowsze wydanie "New England Journal of Medicine" (NEJM).
Zdaniem dr. Tima Chico, kardiologa z Uniwersytetu w Sheffield w Wielkiej Brytanii, jazda na rowerze w regularnym ruchu ulicznym jest najczęstszą przyczyną zawałów serca w miastach.
Jeszcze do niedawna najczęstszym powodem śmierci Europejczyków były choroby układu krążenia. Od kilku lat największym zabójcą stał się rak.
Komputer już kilkanaście lat temu wygrał z człowiekiem w szachy. A kilka dni temu pobił najlepszych w telewizyjnym turnieju. A to już wyższa szkoła jazdy.
Kobiety chore na serce są leczone gorzej niż mężczyźni - wynika z badań, które publikuje pismo "European Heart Journal". Dlatego, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, europejscy kardiolodzy apelują o podjęcie działań na rzecz wyrównania tych różnic.
20 plansz pokazujących działalność naukową i życie prywatne Marii Skłodowskiej-Curie można oglądać w Europejskiej Organizacji Badań Jadrowych CERN w Genewie. Otwarta we wtorek wystawa "Życie i dokonania Marii Skłodowskiej-Curie" będzie dostępna do 24 marca.
Jeden na czterech Kanadyjczyków i jeden na trzech Amerykanów to osoby otyłe - takie są rezultaty badania przeprowadzonego wspólnie przez kanadyjski urząd statystyczny i amerykańskie Centrum Kontroli Chorób (CDC).
Na ulice Pekinu wyjechało 50 pierwszych elektrycznych taksówek - informuje serwis RIA Novosti. Eksperci wyliczyli, że nowe środki transportu pozwolą zredukować emisję spalin. Ponadto zmniejszą się wydatki na paliwo.
Ocieplanie się klimatu niesie ryzyko wybuchu epidemii cholery w Ameryce Północnej - ostrzegli eksperci podczas odbywającej się w Ottawie konferencji Canadian Water Network.
Problemy starości związane są nie tylko z kwestiami medycznymi i ekonomicznymi, ale też kulturowymi, społecznymi i duchowymi - wskazują eksperci. Ich zdaniem, aby skutecznie radzić sobie ze starością, potrzebne są zmiany postrzegania wszystkich jej wymiarów.
Regularne przyjmowanie niesteroidowego leku przeciwzapalnego - ibuprofenu - zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona - informuje pismo "Neurology".
Groźny tyranozaur był przede wszystkim padlinożercą, a nie drapieżnikiem - przekonują amerykańscy naukowcy na łamach pisma "Public Library of Science ONE".
Aktywny składnik marihuany oraz tłuszcz rybi mogą obniżać ryzyko chudnięcia i niedożywienia u chorych na raka - wynika z badań kanadyjskich naukowców.
Grób psa husky sprzed 7 tys. lat odkryli archeolodzy na Syberii. Pies został pochowany z pieczołowitością charakterystyczną dla pochówków ludzkich - informuje serwis Discovery News.
Na Antarktydzie odkryto skamieniałość niewielkiego dinozaura, należącego do nieznanego wcześniej gatunku - informują naukowcy za pośrednictwem serwisu Discovery News.
Niespełna pół godziny trwał oblot bezzałogowego bombowca X-47B Pegasus. Wojskowe bezzałogowce to najczęściej maszyny obserwacyjne, zwiadowcze.
Naczynia ceramiczne, porcelanowe oraz 400 innych przedmiotów można oglądać od środy na wystawie "Miejsca sekretne na gdańskich podwórkach" w Muzeum Archeologicznym we Wrocławiu. Przedmioty wydobyte przez archeologów pochodzą ze średniowiecznych wychodków.
Japońska firma elektroniczna Panasonic wprowadziła właśnie na rynek telewizor sterowany gestami.
Polska bierze aktywny udział w dyplomatycznych uzgodnieniach na temat przyszłości Arktyki. Główna działalność Polaków w tym rejonie związana jest jednak z badaniami naukowymi - powiedział we wtorek wiceminister spraw zagranicznych Maciej Szpunar na spotkaniu w Ambasadzie Kanady.
Czy w Układzie Słonecznym znajduje się jeszcze jedna duża planeta? Duża to mało powiedziane, ogromna.