Wielu internautów niewystarczająco zabezpiecza swoje komputery, tym samym ułatwiając ich przejęcie przez crackerów i zamianę komputera w zombie - ostrzega w rozmowie z PAP dr hab. Piotr Durka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Nie zawsze trzeba usuwać okoliczne węzły chłonne u kobiet wymagających operacji z powodu raka piersi. Skuteczność mniej radykalnego zabiegu jest bowiem taka sama - wynika z przeprowadzonych w USA badań.
Wykorzystując drukarkę przestrzenną naukowcy z USA wydrukowali plastikowy flet poprzeczny, którego dźwięk - zdaniem muzyków - nie ustępuje oryginałowi. O ich dokonaniu informuje "New Scientist".
Działającą on-line aplikację do oceny jakości głosu i mowy, przydatną szczególnie osobom po usunięciu krtani lub z wadami wymowy, opracowali naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej. Teraz szukają pieniędzy na wdrożenie projektu.
Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) zabija rocznie 15 000 Polaków. Rzucenie palenia, właściwa rehabilitacja, odpowiednie odżywianie i nowe leki mogą przedłużyć życie chorego o wiele lat.
Miliony plastykowych śmieci i odpadów fosforowych, pochodzących z nawozów sztucznych, stanowią śmiertelne zagrożenie dla oceanów - ostrzega raport Programu Narodów Zjednoczonych na rzecz Ochrony Środowiska (UNEP).
Współczesny człowiek opuścił Afrykę wcześniej niż dotychczas sądzono. W swojej wędrówce przez kontynenty skierował się najpierw na Półwysep Arabski - informują naukowcy na łamach tygodnika "Science".
Astronauci z symulowanej misji marsjańskiej postawili pierwsze, wirtualne kroki na Marsie - informuje Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Trening załogi odbywa się w ramach eksperymentu Mars500, w specjalnym ośrodku w Moskwie.
Niektóre dinozaury przetrwały wielkie wymieranie nawet o 700 tys. lat - piszą naukowcy na łamach periodyku "Geology".
Komisja Europejska pozwała Polskę do trybunału UE za niewystarczające wdrożenie dyrektywy z 1979 roku o ochronie dzikiego ptactwa w Unii Europejskiej.
Jedno z najdoskonalszych na świecie urządzeń obserwacyjnych, kosmiczny teleskop Kepler „złowił” dużo ponad 1000 pozasłonecznych planet.
Ponad stuletnich drzew w Puszczy Białowieskiej będą bronić przed wycinką działacze Greenpeace. We wtorek wyjechali do puszczy, aby nie dopuścić do takich wycinek.
Ogromna asteroida o nazwie Apophis gna w kierunku Ziemi z prędkością ponad 30 tys. km na godz. i jak oceniają naukowcy, może się zderzyć z naszą planetą 13 kwietnia 2036 r. - informuje "Polska The Times".
Robienie min, wzruszanie ramionami, potrząsanie pięścią to pozostałości po mowie naszych przodków, zanim ewolucja zmieniła ich w niezwykle gadatliwy gatunek.
Grupa amerykańskich naukowców zajmujących się archeologią podmorską odnalazła u wybrzeży Hawajów pozostałości wraku statku wielorybniczego "Two Brothers", którego kapitan zainspirował Hermana Melville'a do napisania znanej XIX-wiecznej powieści "Moby Dick".
Stało się. Na orbicie okołoziemskiej swoje żagle rozwinął niewielki satelita NanoSail-D. Żagle? W kosmosie?
Ocieplające się wody wokół Półwyspu Antarktycznego przyciągają całe populacje krabów królewskich, które zagrażają unikalnemu dziewiczemu ekosystemowi dna morskiego - informuje serwis MSNBC.
Centralny egzamin na koniec studiów medycznych jest gwarancją jakości uczenia i dobrym kryterium kwalifikacji na specjalizacje - oceniają w rozmowie z PAP prezes NRL Maciej Hamankiewicz i prezes Stowarzyszenia Młodego Lekarza Grzegorz Napiórkowski.
Dzieci, które jedzą dużo przetworzonej żywności, np. chipsów i słodyczy, mają nieco niższy iloraz inteligencji niż rówieśnicy na zdrowszej diecie - wynika z pracy opublikowanej w piśmie "Journal of Epidemiology and Community Health".
Zeta Ophiuchi, jedna z gwiazd konstelacji Wężownika, pędzi w przestrzeni kosmicznej z zawrotną prędkością 87 tysięcy kilometrów na godzinę - informuje NASA.