Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Wielka Brytania chce wspólnie z innymi państwami europejskimi i Chinami zbudować w ciągu 15 lat bazę na Księżycu i zrealizować w ciągu 30 lat załogowy lot na Marsa - poinformował brytyjski minister stanu ds. nauki David Willetts.
Wstępne badania brytyjskich naukowców wskazują, że tylko przez pierwsze 23 minuty zakupów konsumenci myślą racjonalnie i matematycznie, po czym górę bierze myślenie emocjonalne, które ocenia intuicyjnie stosunek wartości do ceny - donosi portal BBC News.
Sieć supermarketów Tesco instaluje technologię OptimEyes, pozwalającą dzięki skanowi twarzy odczytać płeć klientów w kolejce do kasy i podzielić ich na trzy grupy wiekowe, by trafić do nich z właściwą ofertą reklamową i wyświetlić ją na monitorze.
Twórca ogólnej teorii względności Albert Einstein, gdyby pracował dziś na którymś z brytyjskich uniwersytetów, to byłby zagrożony zwolnieniem, ponieważ jego teoretyczne dociekania nie miałyby przełożenia na granty - twierdzi oksfordzki profesor Fergus Millar.
Rozwiązanie zagadki tajemniczego człowieka śniegów z Himalajów zaproponował brytyjski genetyk z Oksfordu Bryan Sykes, który uważa, że legendarny yeti to krzyżówka niedźwiedzia polarnego z brunatnym lub nieznany gatunek spokrewniony z polarnym praprzodkiem.
Perły nie tworzą się wokół ziarnka piasku w muszli perłopława. Wystawa pereł w Muzeum Wiktorii i Alberta, otwarta w weekend w Londynie rozwiewa ten popularny mit. Zorganizowana we współpracy z muzeami Kataru, prezentuje nie tylko perły naturalne.
Gaz łupkowy, jako najczystsze z paliw kopalnych, ma do odegrania istotną rolę w transformacji energetyki w kierunku "zielonej przyszłości" - powiedział brytyjski sekretarz ds. energii Edward Davey podczas wystąpienia na konferencji zorganizowanej przez Royal Society.
Odtajnione lotnicze i satelitarne zdjęcia szpiegowskie pomogły brytyjskim archeologom namierzyć na terenie Rumunii ślady wału Trajana - rzymskiej budowli sprzed 1800 lat - poinformował na swojej stronie internetowej University of Glasgow.
Przedstawiciele rządów Wielkiej Brytanii i Islandii negocjują warunki budowy interkonektora energetycznego, którym dostarczana byłaby energia z islandzkich źródeł odnawialnych - informuje serwis Utility Week. Na przeszkodzie może jednak stanąć ekonomika przedsięwzięcia.
Nowym koronawirusem, który pojawił się w ubiegłym roku w Arabii Saudyjskiej, ludzie mogli się zarazić od dromaderów używanych na Bliskim Wschodzie do transportu i wyścigów, a także hodowanych na mięso i dających mleko - podejrzewają naukowcy.