Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Etiudy filmowe o Koperniku, gry multimedialne o obronie olsztyńskiego zamku dowodzonej przez astronoma, krótkie wykłady dr Jerzego Sikorskiego, znawcy życia kanonika - to atrakcje przygotowane przez olsztyńskie starostwo powiatowe dla uczniów szkół średnich.
Asteroid o średnicy 400 metrów przeleci w pobliżu Ziemi w środę krótko po północy czasu polskiego, ale niebezpieczeństwo zderzenia jest wykluczone - poinformowała w piątek amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).
8 listopada Ziemię minie asteroida 2005 YU55, w odległości nieznacznie mniejszej od dystansu Ziemia-Księżyc. Astronomowie zapewniają jednak, że przelot planetoidy nie powinien stanowić powodu do obaw.
W poniedziałek wieczorem Księżyc zakryje stosunkowo jasną gwiazdę z konstelacji Strzelca - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
Złożona materia organiczna jest tworzona przez gwiazdy i występuje powszechnie w kosmosie - sugerują wyniki badań wykonanych przez hongkońskich astronomów. Opublikowano je w środowym wydaniu czasopisma "Nature".
Astronomowie z Pennsylvania State University i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odkryli trzy kolejne planety poza Układem Słonecznym - poinformowała w środę toruńska uczelnia.
Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) zawarło z rządem Chile umowę, dzięki której uzyskało nieodpłatnie do swej dyspozycji 189 kilometrów kw. terenu na pustyni Atakama, gdzie zbuduje największy teleskop astronomiczny świata.
Tysiące ochotników na całym świecie sprawdzi ile gwiazd na niebie widać z ich miejsca zamieszkania. Udział w akcji mogą wziąć też Polacy.
W czwartkowy wieczór będziemy mogli obserwować koniunkcję Księżyca i jasnego Jowisza - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
Naukowcy korzystający z kosmicznego obserwatorium Herschela znaleźli kometę, która zawiera wodę o prawie takiej samej zawartości deuteru, jak woda w oceanach na Ziemi - poinformowała Europejska Agencja Kosmiczna ESA. Wkład w badania wnieśli polscy naukowcy.