Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego » | Od najstarszego do najnowszego
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
837 400 osób złożyło wnioski o zmianę adresu z nowojorskiego na inny w 2020 roku. Prawdopodobnie niektórzy powrócą, kiedy skończy się pandemia, ale inni znikną na zawsze - pisze w piątek "New York Times".
"Jeśli wariant Omikron całkowicie wymknie się szczepionkom, stanie się praktycznie innym wirusem i będzie to pandemia B"- taką opinię wyraził włoski ekspert, były dyrektor krajowej, a następnie Europejskiej Agencji Leków Guido Rasi w telewizji RAI.
Northwell Health, największy zakład opieki zdrowotnej w stanie Nowy Jork, zwolnił w poniedziałek 1,4 tys. pracowników, bo nie dostosowali się do stanowego nakazu dotyczącego szczepień przeciwko Covid-19 i nie przyjęli żadnej dawki szczepionki - przekazał portal the Hill.
Naukowcy z Singapuru opracowali baterię ładowaną ludzkim potem, która ma zasilać przenośne urządzenia elektryczne: inteligentne zegarki czy czujniki monitorujące funkcje życiowe - podały w poniedziałek miejscowe media.
Wśród tysiąca najlepszych uczelni na świecie znalazło się 10 polskich. Najwyżej w rankingu są Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, które znalazły się w piątej setce - wynika z opublikowanej w połowie sierpnia Listy Szanghajskiej (ARWU).
Według chińskich mediów państwowych pozostałości największej chińskiej rakiety wpadły w niedzielę do Oceanu Indyjskiego, a większość jej komponentów została zniszczona po ponownym wejściu do atmosfery ziemskiej.
Uruchomiliśmy zgłoszenia dla zakładów pracy, które chcą przystąpić do programu szczepień - poinformował we wtorek na Twitterze szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Od rana specjalny formularz wypełniły 484 przedsiębiorstwa, które zgłosiły ponad 530 tys. osób.
To ma być rewolucja w polskiej medycynie, nad którą pracują badacze na uczelniach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu - informuje środowa "Gazeta Polska".
W Ameryce Południowej i Środkowej upadło w 2020 r. blisko 2,7 miliona przedsiębiorstw, czyli 19 proc. wszystkich firm w regionie - wynika z raportu Komisji Gospodarczej NZ ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CEPAL).
Prace trwają. Na razie jeden z leków jest w pierwszej fazie badań klinicznych.