Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Przedstawiciele krajów unijnych zaktualizowali listę krajów, z których dopuszczają podróże do UE. Do uzgodnionego pod koniec czerwca wykazu nie dodano żadnego państwa, a dwa z niego wypadły.
Komisja Europejska zaprezentowała środki, które mają przygotować UE na ewentualną drugą falę Covid-19. Zaleca się m.in. zwiększenie zasięgu testów, izolowanie ognisk pandemii i wymianę informacji między krajami w sprawie leków, które podaje się chorym.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) będzie się uważnie zajmować chińskimi badaniami nad nowym wirusem grypy wykrytym u świń - poinformował we wtorek rzecznik prasowy WHO Christian Lindmeier. Według badań nowy wirus może potencjalnie stać się "wirusem pandemicznym".
W niedzielę odnotowano na świecie ponad 183 tys. zakażeń koronawirusem, najwięcej w ciągu jednego dnia od wybuchu pandemii - poinformował w poniedziałek szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Łączna liczba przypadków przekroczyła - według Reutera - 9 milionów.
Pandemia koronawirusa na świecie wciąż przyspiesza; pierwszy milion zakażeń odnotowano po ponad trzech miesiącach, a ostatni po upływie zaledwie ośmiu dni - poinformował dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała we wtorek za "naukowy przełom" informację brytyjskich naukowców, którzy potwierdzili, że deksametazon z grupy sterydów znacznie zmniejsza śmiertelność wśród osób najciężej chorych na Covid-19 i ogłosili go pierwszym lekiem, którego skuteczność przeciw tej chorobie została potwierdzona klinicznie.
W obawie przed zbyt poważnymi powikłaniami Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wstrzymuje na razie badania kliniczne z użyciem leku przeciwmalarycznego hydroksychlorochiny w leczeniu COVID-19. Istnieją obawy, że preparat ten może zwiększać ryzyko zgonu pacjentów.
Rzecznik KE Stefan de Keersmaecker poinformował PAP, że Komisja Europejska postanowiła wycofać z 17 krajów UE i W.Brytanii 1,5 mln maseczek, w sprawie których wątpliwości zgłaszała część państw. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.
Ekspert WHO Mike Ryan przestrzegł w środę przed stosowaniem chlorochiny i hydroksychlorochiny u pacjentów z Covid-19, zaznaczając, że skuteczność tych środków przeciwko koronawirusowi nie została dotąd udowodniona. Promowanego m.in. przez Donalda Trumpa leku używa się także w Polsce.
Francja nie będzie nakładać kwarantanny na "nikogo, bez względu na narodowość, pochodzącego z Unii Europejskiej, strefy Schengen lub Wielkiej Brytanii" - zapowiedział w niedzielę Pałac Elizejski.