Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Rosyjska szczepionka przeciwko COVID-19 wytworzyła u ochotników przeciwciała.
Po przejściu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 stężenie skierowanych przeciwko niemu przeciwciał utrzymuje się w organizmie na stałym poziomie przez co najmniej cztery miesiące - sugeruje islandzkie badanie.
Podawanie kortykosteroidów - deksametazonu oraz hydrokortyzonu - zmniejsza ryzyko zgonu przy ciężkim przebiegu COVID-19 - informuje pismo "JAMA".
Szczepionka przeciwko COVID-19 opracowana przez europejską formę farmaceutyczną AstraZeneca może być dostępna na rynku pod koniec 2020 r. - informuje Reuters. Do badań klinicznych wprowadzana jest natomiast szczepionka Sanofi oraz GSK.
Pod koniec roku dowiemy się, czy szczepionka przeciwko COVID-19 jest skuteczna i bezpieczna - twierdzi prof. Anthony Fauci.
W odpowiedzi na epidemię COVID-19 każdy kraj miał nieco inną strategię działania. Które sposoby najlepiej się sprawdziły? W ocenie skuteczności ma pomóc naukowa baza, gromadząca spójne informacje o interwencjach podejmowanych w walce z koronawirusem w ponad 50 krajach świata.
Tak uważa prof. Mark Last z Ben-Gurion University of the Negev (AABGU).
Mało skuteczna może być jedna z odmian szczepionki przeciwko COVID-19 bazująca na adenowirusach, pospolitych patogenach. Takie rozwiązanie zastosowano w preparatach rosyjskim oraz chińskim.
W związku z pandemią koronawirusa nowy gmach Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego zostanie oddany do użytku nie w 2023, jak planowano, ale w 2024 r.
Specjaliści brytyjscy uspokajają rodziców przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym, że dzieci i nastolatki są stosunkowo mniej narażone na ciężkie zakażenia koronawirusem. Wyjątkowo rzadko dochodzi u nich do zgonów z powodu COVID-19. Wskazują na badania przeprowadzone w 138 szpitalach w Wielkiej Brytanii.