Nowe badanie wskazuje, że cały wszechświat może się obracać, choć niezwykle wolno - raz na 500 mld lat. Mogłoby to rozwiązać jedną z głównych kosmologicznych zagadek - twierdzą naukowcy z University of Hawaii w Manoa.
Naukowcy donieśli o rekordowym wzroście masy antarktycznej pokrywy lodowej w latach 2021-23. Eksperci mówią jednak o silnej niestabilności głównych obszarów lodowych.
Ale, niestety, czasem się myli.
Pełny wymiar związanych z nim zagrożeń dopiero zaczynamy poznawać
Tak wynika z przeprowadzonych w USA badań.
Produkty poddane fermentacji mlekowej, takie jak kiszona kapusta, mają korzystny wpływ na przewód pokarmowy - potwierdzają badania opublikowane na łamach pisma "Applied and Environmental Microbiology".
Mechanizm odpowiedzialny za większą skuteczność szczepionek i terapii mRNA odkryli badacze z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (IIMCB). Artykuł na ten temat ukazał się w środę na łamach prestiżowego czasopisma "Nature".
W Tatrach robi się coraz cieplej i dynamicznie ubywa śniegu. Swoją aktywność rozpoczynają świstaki, które ponad pół roku spędziły hibernując w swoich norach na wysokości ok. 1800 m n.p.m. Przyrodnicy z TPN zauważyli już pierwsze osobniki wychodzące z zimowych kryjówek.
Boda boda, czyli motocykle będące podstawowym środkiem transportu dla mieszkańców Ugandy to smogowa wizytówka stolicy Kampali. Czy motocykle elektryczne są możliwym rozwiązaniem?
Szwedzcy naukowcy stworzyli, której można nadać dowolną formę i dzięki temu, na wiele sposobów, zintegrować z różnymi urządzeniami. Można ją nawet wydrukować z pomocą drukarki 3D.