Szczególny pochówek z komorą grobową został odnaleziony w mieście zniszczonym przez wybuch Wezuwiusza. Znalezisko jest o tyle szczególne, że w tamtych czasach w Pompejach spopielano zwłoki.
Wspinamy się w kierunku czwartej fali zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, co widać po codziennych raportach - powiedziała PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dodała jednak, że Polsce nie grozi już jednak powtórka "dramatu" z wiosny.
Naukowcy z Singapuru opracowali baterię ładowaną ludzkim potem, która ma zasilać przenośne urządzenia elektryczne: inteligentne zegarki czy czujniki monitorujące funkcje życiowe - podały w poniedziałek miejscowe media.
Może zasilić w energię elektryczną nawet 2 tys. gospodarstw domowych.
W Chinach powstaje pierwszy na świecie kompaktowy reaktor jądrowy.
Nauka nie jest prawdą. Nauka poszukuje prawdy. Gdy dowiaduje się czegoś, gdy uzupełnia obraz opisywanego zjawiska, wcale nie znaczy, że wcześniej kłamała i manipulowała. Znaczy, że działa tak, jak powinna.
Zwierzęta wodne żywiące się planktonem są trute plastikiem znacznie bardziej, niż dotąd sądzono – wynika z badań brytyjskich uczonych z Uniwersytetu Portsmouth. A wszystko przez bakterie!
Izraelskie ministerstwo zdrowia zamierza zatwierdzić podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19 wszystkim powyżej 12. roku życia - poinformował w środę wieczorem kanał 12. telewizji. Dotychczas w Izraelu przypominającą dawkę otrzymało 12 proc. mieszkańców w wieku 40 lat i więcej.
Wśród osób regularnie palących wyroby tytoniowe jedynie 48 proc. wskazuje palenie tytoniu, jako najczęstszą przyczynę rozwoju tego nowotworu - wynika z badania opinii społecznej przeprowadzonego w ramach kampanii edukacyjnej pt. "Rak płuca - kojarzysz?".
Nawet larwy kleszczy mogą uczestniczyć w przenoszeniu wywoływanej przez pasożyty babeszjozy - wykazali naukowcy z Polski i USA. To choroba groźna także dla ludzi, atakująca czerwone krwinki, nerki i wątrobę.